Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в голямото дерби на 30-ия кръг във Висшата лига. Маркъс Рашфорд се превърна в единствен голмайстор за домакините, отбелязвайки и двата гола още през първото полувреме, докато попадението на "мърсисайдци" дойде след злощастен автогол на Ерик Бейли.

Голямото дерби: Манчестър Юнайтед - Ливърпул (Развой на срещата по минути)

Тотално доминация на "червените дяволи"

Тотално доминация демонстрираха "червените дяволи" на своя "Олд Трафорд" в слънчевия следобед в Англия. През първите 10 минути и двата тима бяха доста премерени в действията си и не създадоха нищо интересно пред една от двете врати. Изненадващо, Жозе Моуриньо бе заложил на доста офанзивен състав, което доведе до отлични резултати още в 14-ата минута.

Снимка 344689

Маркъс Рашфорд бе изпуснат от защитата на Ливърпул и остана очи в очи с Кариус, като не се поколеба да стреля към близкия ъгъл, не оставяйки никакви шансове на вратаря и запращайки топката в мрежата за 1:0.

Малко след това, "мърсисайдци" създадоха доста опасна ситуация пред вратата на Де Хеа. След изпълнение на ъглов удар, Ван Дайк опита да посрещне топката с глава, но тя се удари в рамото му и излезе в аут.

60 секунди по-късно, Рашфорд удвои резултата на "Театъра на мечтите", след като отново спечели битката с младия Арнолд. Той овладя хубаво подаване към него и хладнокръвно се разписа за 2:0.

В заключителни минути на първото полувреме, Хуан Мата можеше да направи резултата на почивката класически, след като опита доста акробатично изпълнение, но след удара му със задна ножица, топката премина встрани от целта.

Снимка 344692

Втората част започна с претенции на гостите за дузпа, която обаче не бе отсъдена от Крейг Поусън. Причината бе, че Антонио Валенсия докосна топката с ръка в наказателното си поле, след опасен удар на Робъртсън.

В 66-ата минута, Ерик Бейли си отбеляза злощастен автогол. Садио Мане центрира от границата на наказателното поле, а топката се отклони в крака на футболиста на Юнайтед и влетя в мрежата, намалявайки разликата и връщайки "мърсисайдци" в срещата.

До края на сблъсъка, гостите дадоха всичко от себе си, за да достигнат поне до изравнително попадение, но това така и не се случи. Възпитаниците на Клоп не успяха да създадат кой знае колко опасни ситуации пред Де Хеа, като защитата бе безпогрешна при всяка атака на своя съперник.

Снимка 344693

След този важен успех, Манчестър Юнайтед успя да запази второто място във временното класиране във Висшата лига и вече има актив от 65 точки. Първият Сити е със 78. Ливърпул пък остава трети с 60.