Манчестър Юнайтед финишира на трето място сезона в английската Висша лига. "Червените дяволи" изпълниха своята голяма цел - участие в Шампионската лига през септември, след като триумфираха в директния двубой срещу Лестър за европейската квота с 2:0. Селекцията на Оле Гунар Солскяер не направи най-добрата си визита на "Кинг Пауър Стейдиъм", но взе нужните три точки след гол от дузпа на Бруно Фернандеш и попадение на Лингард дълбоко в добавеното време.

Домакините се нуждаеха от задължителна победа, но този следобед създадоха прекалено малко положения пред Давид Де Хеа. Най-чистото от тях се откри пред Джейми Варди в началото на втората част, но кълбото намери единствено сглобката на вратата. В края червен картон получи основният бранител на "сините" Джони Еванс.

Снимка 489660

Така "лисиците" на Брендън Роджърс ще трябва да се задоволят с място във втория по-сила турнир Лига Европа. Под №4 в крайното класиране пък ще завърши Челси.

Гостите стартираха пределно амбицирани, като ефект от техните действия можеше да има във втората минута. Погба пусна много хитро за Антони Марсиал, а след това французинът бе съборен в наказателното поле от тромавия Уес Морган. Ако нямаше засада, щеше да е твърде вероятно да бъде отсъдена и дузпа от съдията Мартин Аткинсън.

Спорна ситуация имаше и в другия край на игрището, където Ихеаначо бе съборен в полето на Юнайтед от Погба, но и там не последва сигнал за 11-метров наказателен удар.

Снимка 489661

Първата реална опасност на "Кинг Пауър Стейдиъм" беше регистрирана в 14-ата минута. Неманя Матич от Юнайтед сбърка малко пред своето наказателно поле, позволявайки на Лестър да разгърне бърза своя контра. Тя бе завършена с шут от дъгата на Ндиди, но кълбото премина малко над горната греда на Де Хеа.

Лестър сътвори светкавична контра в 24-ата минута, когато "лисиците" имаха числено предимство малко пред наказателното поле на съперника. При ситуация трима на двама, Келечи Ихеаначо се засуети прекалено много и вместо да комбинира навреме с Варди, нигериецът стреля слабо и не притесни особено много неуверения Де Хеа.

Снимка 489659

Селекцията на Оле Гунар Солскяер достигна до попадение в 31-ата минута, но то беше правилно отменено поради засада. Пол Погба пусна фамозен пас за Фернандеш, но португалецът избърза да стартира преди да отиграе по голов начин подаването на своя френски колега.

Малко преди паузата, отлична възможност се откри пред един от лидерите на Юнайтед - Маркъс Рашфорд. Звездата се възползва от миг невнимание от страна на "синята" отбрана и нагласи кълбото на удобния си десен крак. Точността обаче му изневери и прати своя изстрел на безопасна за Шмайхел дистанция.

Определено "червените дяволи" вдигнаха качеството на своето представяне във финалните акорди на частта. Маркъс Рашфорд за втори път се размина с отбелязването на гол. Този път играчът с №10 се възползва от меле при корнер в полето на Лестър и шутира. Шмайхел демонстрира хладнокръвие в решителния миг и отрази с вещина.

Снимка 489658

Лестър се виждаше много близо до откриващото попадение в 59-ата минута, ала късметът отново покри техния опонент. Тилеманс центрира от фаул. Въпреки неудобната си позиция, Джейми Варди успя да отиграе с глава, а топката кацна върху сглобката на Де Хеа и след това излезе в аут.

Манчестър Юнайтед дочака своя миг в 69-ата минута. "Червените дяволи" откраднаха топка в центъра, след което Грийнууд пусна извеждащ пас за Марсиал. Французинът напредна с топка в крака, но бе подложен на двойно нарушение от страна и на Еванс, и на Уес Морган. Реферът Аткинсън бе категоричен и посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Бруно Фернандеш, който в традиционния си стил матира Шмайхел за 0:1.

Давид Де Хеа отговори подобаващо на своите критици в 75-ата минута. Испанският вратар сътвори магическо спасяване при шут на Харви Барнс, като по този начин съхрани лидерството на "червените дяволи" четвърт час преди края.

Снимка 489657

Видимо изнервен от развоя на събитията, Джони Еванс от Лестър изпусна своите нерви и сътвори гаменско нарушение срещу Скот Мактоминей в продължението. Действията му бяха за директен червен картон и беше цяло чудо, че пострадалият шотландец можеше да продължи срещата.

Тотално обезверени, възпитаниците на Брендън Роджърс допуснаха глуповата грешка, която оформи и крайния резултат 0:2. Капсер Шмайхел реши да финтира малко пред наказателното си поле Джеси Лингард. Датчанинът се провали с гръм и трясък и така за играча с №14 остана най-лесното и запрати кълбото в мрежата. Така Лестър ще трябва да се задоволи с участие в ЛЕ догодина, докато Юнайтед се завръща с фанфари в Шампионската лига.