Манчестър Юнайтед записа трудна, но важна победа над Фулъм. "Червените дяволи" се наложиха с 2:1 на "Крейвън Котидж" в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Играчите на Оле Гунар Солскяер направиха пълен обрат и по този начин си върнаха лидерската позиция, изпреварвайки с 2 точки градския съперник Ман Сити.

Срещата започна с удар на "котиджърс". В 5-ата минута, Андре-Франк Замбо Ангиса намери Адемола Люкман, който от своя страна реагира бързо, за да изпревари вратаря и стреля отблизо в долния ляв ъгъл за 1:0.

Оле Гунар Солскяер: Ние в Манчестър Юнайтед знаем къде искаме да стигнем

Солскяер: В Юнайтед знаем къде искаме да стигнем

"Решението е много трудно всеки път с Хуан"

В 21-ата минута, Бруно Фернандеш отправи удар от средно разстояние, но топката срещна дясната греда. В следващата атака, "червените дяволи" все пак вакараха. Единсон Кавани засече отскочилата топка и с пременерен удар направи 1:1.

Надпреварата за титлата във Висшата лига: Претендентите

Плюсовете и минусите за всеки от тях

В 65-ата минута, Пол Погба намери топката с невероятна сила и плътност, отправяйк я в левия ъгъл на вратата за 1:2.

В самия край на мача, Фулъм можеше да изравни след като Александър Митрович достигна до центриране в малкото наказателно поле, за да стреля с глава, и ако не беше един от защитниците с намеса от голлинията, това щеше да е сигурен гол. Все пак такъв нямаше и Ман Юнайтед успя да победи.