Манчестър Юнайтед се класира за финала в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. "Червените дяволи" победиха драматично Брайтън със 7:6 след изпълнение на дузпи. В дъждовната вечер на "Уембли" двата отбора завършиха наравно 0:0 в редовното време и продълженията.

Соли Марч пропусна седмата и оказала се решителна дузпа от състава на "чайките", а веднага след него Виктор Линдельоф сложи точка на двубоя, който предложи немалко емоции за публиката в Лондон.

Давид де Хеа се прояви отлично на три пъти на вратата на Юнайтед, спасявайки голови удари на Алексис МакАлистър, Хулио Енсисо и Кауро Митома. Брайтън имаше само едно поражение в последните си девет двубоя от всички турнири, но пропусна да поведе и чрез Дани Уелбек, който стреля с глава над вратата В 57-ата минута.

В края на допълнителните 30 минути Маркъс Рашфорд шутира опасно, но стражът Роберт Санчес се намеси решително и изби в ъглов удар.

При дузпите всичките седем футболисти на "червените дяволи" бяха точни и не оставиха шансове за стража на Брайтън.

Манчестър Юнайтед, който е 12-кратен носител на отличието, ще играе на финал в най-стария футболен турнир в света за рекорден 21-ви път.

Брайтън загуби трети пореден мач, в който достига до изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

В решителния мач на "Уембли" през май воденият от Ерик тен Хаг състав ще се изправи срещу градския си съперник Манчестър Сити, който продължава борбата си за титлата във Висшата лига и за класиране в двубоя за трофея в Шампионската лига.

Уест Хем победи Борнемут с 4:0 в мач от Висшата лига