Манчестър Юнайтед записа победа над Бърнли в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" се наложиха като гост с 2:0.

По този начин тимът на Жозе Моуриньо продължи с успешната си серия като не познава вкуса на загубата от 23 мача. След този двубой, Ман Юнайтед е на 5-ото място с 63 точки.

Гостите демонстрираха подкрепа към контузените Златан Ибрахимович и Маркос Рохо като излязоха на загрявка със спортни екипи с имената на двамата. Както е известно, Ибра и Рохо са аут до края на сезона след като се контузиха срещу Андерлехт в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед с конкретна оферта към Наполи за Дрийс Мертенс

Юнайтед с конкретна оферта към Наполи за Мертенс

4,3 млн. паунда за състезателя на сезон

Срещата днес започна добре за Юнайтед. В 21-ата минута Андер Ерера намери Антони Марсиал, който стреля ниско отблизо в мрежата, оставяйки вратаря безпомощен.

В 39-ата минута, "червените дяволи" удариха отново. Уейн Рууни засече отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

През втората част липсваха опасни голови положения. Домакините така и не успяха да намерят път към вратата на Де Хеа и преклониха глави на собствения си стадион