Саутенд победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в мач от турнира за Карлинг Къп.

Така носителят на трофея напуска надпреварата, отктранен от последния в Чемпиъншип.

Фреди Ийстууд вкара победното попадение в срещата след изпълнение на пряк свободен удар в 27-ата минута на срещата. Юнайтед направи много пропуски пред вратата на домакините като полузащитникът Дейвид Джоунс удари греда малко след гола на Саутенд.

Вратарят на Саутенд Дарил Флейвън отрази два великолепни удара на Кристияно Роналдо и обезкуражи нападателите на "червените дяволи".

След тържествата в понеделник по случай 20-годишнината откакто начело на клуба е сър Алекс Фъргюсън, отборът беше свален на земята.

Пред 11 000 зрители на "Руутс Хол" домакините поднесоха изненадата в турнира.

Пропуски за гостите от Манчестър Юнайтед направиха освен Кристияно Роналдо, Габриел Хайнце и Уейн Рууни.

В други срещи от турнира с доста усилия напред продължиха отборите на Чарлтън и Нюкасъл. И двата тима трябваше да преминат през иглени уши за да се класират напред в турнира и да достигнат до следващия етап - четвъртфинали.

"Свраките" отстраниха Уотфорд след равенство в редовното време и след продълженията 2:2 и 5:4 при дузпите, а Чарлтън излъга Честърфийлд след 3:3 в редовното време, и 4:3 при дузпите. В друг мач от турнира Уикъмб отстрани Нотс Каунти с победа 1:0 като гост.