Манчестър Юнайтед спечели оказалото се доста тежко гостуване на Уест Хем в двубоя между двата тима от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Чуковете" поведоха в резултата, удариха и греда, бе им отменено попадение, но след това допуснаха три попадения във вратата си и отстъпиха с 1:3.

В тяхна полза се разписа Томаш Сучек. За гостите вкараха Погба, Грийнууд и Рашфорд.

Фенове наредиха Бербатов сред най-великите на Ман Юнайтед

Българинът е на 23-ото място

За първи път от март месец насам, на стадиона бяха допуснати домакински привърженици. Техният брой не трябваше да надвишава 2000 души, като това правило бе спазено.

Дейвид Мойс познава добре обстановката в Юнайтед. Той пое клуба от сър Алекс Фъргюсън, но се задържа на поста едва 9 месеца. Мениджърът на Уест Хем обаче нямаше отговор срещу мощния съперник през вторите 45 минути и тимът му загуби.

Бърнли и Евертън откриват 11-ия кръг в английската Висша лига

Днес отново има четири мача в елита на Острова

Сучек вкара единственото попадение за първите 45 минути, разписвайки се 7 минути преди почивката.

Снимка 508443

Източник: Twitter

Преди това гол в полза на лондончани бе отменен, заради засада, а се стигна и до удар в гредата на Форналс, след който топката се върна щастливо в ръцете на вратаря на гостуващия тим.

В 65-ата минута Погба получи чудесно подаване от Фернандеш и не сгреши от близка дистанция, разписвайки се за 1:1 и на практика връщайки тима си в битката.

Само 3 минути след това Грийнууд бе изпуснат от защитата на домакините и от близка дистанция вкара за 2:1.

Маркъс Рашфорд може и да пропусне двубоя срещу Уест Хям

Нападателят има проблеми с рамото

Дванадесет минути преди изтичането на редовното време Маркъс Рашфорд получи пас като по конец от Мата и технично прехвърли излезлия да го пресрещне Фабиански за крайното 3:1.

Така Юнайтед има с точка повече от градския съперник Сити, измествайки от четвъртата позиция в подреждането. "Чуковете" остават под номер 6.