Манчестър Юнайтед победи без проблеми Рединг в мач от 1/32 финалите за ФА Къп. "Червените дяволи" победиха с 4:0 на "Олд Трафорд". Точни за тима на Жозе Моуриньо бяха Уейн Руни, Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд, който се разписа два пъти.

С днешното си попадение, капитанът Руни изравни рекорда на легендарния Сър Боби Чарлтън от 249 гола с фланелката на Юнайтед. Чарлтън бе на трибуните, наред с великия Сър Алекс Фъргюсън, като и двамата искрено се зарадваха на постижението на Уейн.

Двубоят ще бъде запомнен и с появата на Бастиан Швайнщайгер, който получи шанс от Жозе Моуриньо в 78-ата минута. Германецът е в тотална немилост под ръководството на Специалния и дните му на "Олд Трафорд" изглеждат преброени.

Антонио Конте: Качеството определено отсъства през зимния трансферен прозорец

Конте: Качеството определено отсъства през зимния трансферен прозорец

"В този период е трудно да вземеш звезда"

Първото попадение в срещата падна в 7-ата минута. Мата центрира към Руни, който засече с коляно и "разтечата" мрежата на гостите.

В 15-ата минута след чудесно двойно подаване с Руни, Марсиал завърши атаката с диагонален удар за 2:0.

Малко след това мениджърът на домакините Жозе Моуриньо бе принуден да смени Маркос Рохо, който се контузи и бе замен от Джоунс.

В 75-ата минута Юнайтед направи резултата класически. Карик изведе с брилянтен пас Рашфорд, който сам срещу вратаря вкара.

В края на мача Бастиан Швайнщайгер най-после влезе в игра, записваайки първи минути за тима от началото на сезона.

В 79-ата минута Ал Хабси направи груба грешка и сервира топката на Рашфорд, който вкара  втория си гол в мача и оформи крайното 4:0.