Дарби Каунти очаквано отстъпи пред Манчестър Юнайтед в осминафинален мач от турнира за ФА Къп.

Битката на стадион "Прайд Парк" завърши при резултат 0:3.

Точни в полза на победителите бяха Шоу и Игало, разписал се на два пъти в срещата.

Снимка 470277

Именно новото попълнение в състава на "червените дяволи" бе сякаш най-свободно движещият се състезател на игрището.

Импровизацията в играта му бе на практика безгранична, като не само съотборниците му отваряха всевъзможни пространства пред него, за да разгърне той способностите си, но и футболистите на съперника не успяваха да се противопоставят успешно на пробивите му през централната част от терена.

"Червените дяволи" нямат загуба в десет от последните си 11 мача с този съперник във всички турнири и тази вечер доказаха класата си.

Един от най-емблематичните голмайстори в историята на Манчестър Юнайтед Уейн Руни излезе срещу бившия си клуб и поведе "овните" към здрава битка.

Уейн Рууни: Искам Манчестър Юнайтед да загуби, след мача отново ще бъда техен фен

Той призна, че ако вкара ще се зарадва подобаващо

Въпреки това резултатът бе открит от съперника. Юнайтед излезе напред с попадение на Шоу, който засече топката от въздуха, тя рикошира в гърба на Лингард и влетя в мрежата, но въпреки това голът бе записан на името на Шоу.

Снимка 470276

Четири минути преди почивката Игало бе изведен между двама бранители на съперника, използва перфектно тясното пространство, което се откри пред него, финтира вратаря и удвои преднината на тима си с гол от много близка дистанция.

Снимка 470275

Отново Игало бе точен и сложи точка на спора, разписвайки се за крайното 3:0 в полза на "червените дяволи" след 70 минути игра.

За отбелязване е, че Юнайтед записа цели шест "сухи мрежи" в последните си осем мача в този турнир.

Кевин де Бройне пропуска мача с Манчестър Юнайтед?