Манчестър Юнайтед надделя над единайсеторката на Суонзи в мача между двата тима от 32-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 2:0.

Жозе Моуриньо засипа с похвали сънародника си Карлос Карвалхал преди началото на срещата. Под негово ръководство "лебедите" загубиха само два от 10 мача в първенството и това ги изкачи на 14-о място в класирането, на 3 точка над опасната зона.

Уелсците доскоро бяха считани за сигурни изпадащи, но сега вече ситуацията е различна. Въпреки това, в последните си вече 6 гостувания на "Олд Трафорд" състезателите на отбора регистрираха записаха 2 победи и едно равенство, при три поражения.

Юнайтед победи три пъти Суонси през сезона, без да допусне гол във въпросните мачове. "Лебедите" са без победа в 5 поредни гостувания, но пък загубиха само две от тях, така че и това показва, че са трудни за преодоляване.

Ромелу Лукаку пък отбеляза своя гол №100 във Висшата лига. Той бе точен за 1:0 след едва 5 минути игра на Театъра на мечтите.

Снимка 348453

Източник: Twitter

Таранът се разписа и с известна доза късмет, като получи добър пас от Санчес, стреля, кълбото се отби в крак на бранител и влетя неспасяемо в мрежата на съперника.

Санчес затвърди доброто си представяне в днешния двубой с попадение на сметката си. Чилийската звезда на домакините се разписа след 20 минути игра, като по този начин отговори на честите нападки по свой адрес в таблоидите на Острова.

Снимка 348452

Вторите 45 минути не бяха от най-атрактивните за наблюдаване, като Суонзи нямаше достатъчно сериозни опити да порази вратата на съперника, докато футболистите на Юнайтед пък не се напрягаха кой знае колко в предни позиции.

Жозе Моуриньо: Карлос Карвахал ми каза, че съм кралят на треньорите

Моуриньо: Карлос Карвахал ми каза, че съм кралят на треньорите

"Благодаря му за хубавите думи"

Така манчестърци си върнаха второто място във временното класиране. Жозе Моуриньо и компания разполагат с актив от 68 точки - две повече, но и мач по-малко от третия в таблицата - Ливърпул. Суонзи е под номер 14.