Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 3:0 на стадион "Олд Трафорд" в голямото дерби от 10-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят беше равностоен до средата на първото полувреме, когато реферът отсъди изключително спорна дузпа за "гражданите", която Ерлинг Халанд превърна в гол. В началото на второто полувреме отново Халанд бе точен за 0:2, а точката на спора беше сложена от Фил Фоудън, който отбеляза за 0:3 в 80-а минута.

С победата Манчестър Сити събра 24 точки и зае 3-то място във временното класиране, а Юнайтед е на 8-а позиция с 15 пункта в актива си.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 0:3 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е от 17,30 часа на "Олд Трафорд"

Преди първия съдийски сигнал двата отбора отдадоха почит на великия и непрежалим сър Боби Чарлтън, а веднага след това се захапаха в люта битка на зеления терен.

Снимка 639713

Източник: Gettyimages

Гостите първи достигнаха до отлична възможност за гол още в 8-ата минута. Родри центрира в наказателното поле, където Уокър достигна напускащата терена топка и я върна с глава към Фоудън. Англичанинът стреля с глава, но Онана показа завиден рефлекс и спаси. Кълбото обаче остана в в обсега на Халанд, но вратарят на Юнайтед блесна с нова добра намеса и изби току преди норвежеца да се разпише в опразнената врата.

В 20-та минута Джак Грийлиш стреля опасно от границата на наказателното поле, но гостите отново бяха разочаровани след нова добра намеса на Онана.

Снимка 639716

В средата на първото полувреме станахаме свидетели на изключително дискусионна ситуация. Главният съдия Пол Тиърни беше привикан от Майкъл Оливър да гледа на повторение ситуация в полето на Юнайтед. На повторенията се видя, че Расмус Хойлунд задържа леко Родри в наказателното поле, но топката отиваше далеч от испанеца и той нямаше как да играе с нея. В крайна сметка главният съдия прегледа положението обстойно и отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Халанд и беше точен.

Снимка 639738

В първата минута от добавеното време "червените дяволи" създадоха страхотна възможност за гол. Рашфорд прати блестящ пас към Мактоминей. Шотландецът си спря топката прекрасно и стреля от точката на дузпата, но Едерсон инстинктивно спаси с една ръка.

Пет минути след подновяването на играта "гражданите" стигнаха до втори гол. Джак Грийлиш и Бернардо Силва комбинираха добре на левия фланг, а последният сервира топката на главата на Халанд в наказателното поле. Норвежецът не се нуждаеше от втора покана и матира Онана за втори път.

Снимка 639739

Двадесет минути преди края Рашфорд пропусна златен шанс да намали изоставането на "червените дяволи". Той получи пас от дълбочина от Ериксен, спря си топката великолепно на гърди в наказателното поле, финтира Кайл Уокър, но шутира покрай вратата.

Снимка 639736

В 80-тата минута интригата в мача приключи напълно. Родри нанесе далечен удар, а след намесата на Онана, топката попадна в Халанд, който асистира на Фил Фоудън, а англичанинът на празна врата отбеляза нов гол за гражданите.