Манчестър Юн не игра добре, но надви Чарлтън с 2:0 и остана на шест точки пред преследвача Челси.

Южнокореецът Парк Джи Сунг и Дарън Флетчър се разписаха с глави във всяко полувреме, за да приближат тима на Алекс Фъргюсън до първа титла от 2003 г. При 0:0 обаче удар на Дарън Амброуз бе с вещина спасен от Томаш Кушчак, заместил контузения титуляр Ван дер Сар. Чарлтън обаче не заслужаваше точката, тъй като на практика второто полувреме се защитаваше.

Дидие Дрогба вкара два гола от свободни удари за победата на Челси над Мидълзбро с 3:0, а защитникът Абел Шавиер си вкара автогол между тях в опит да изчисти шут на завърналия се след контузия Робен. Най-добрият шанс за Боро пропиля още в началото Марк Видука, който стреля встрани от шест-седем метра. Защитата на шампионите - без Рикардо Карвальо - преживя тежки мигове и с другия нападател Якубу Айегбени.

С гол от дузпа на Фил Ягиелка Шефилд Юн заслужено надви Тотнъм с 2:1. "Шпорите" тръгнаха силно, след като Джинъс засече пас на Роби Кийн за 0:1, но Хълси изравни с глава. След това двата отбора направиха куп пропуски, преди Теему Тайнио да фаулира Стивън Куин за дузпата.

Бербатов игра цял мач и пропусна два шанса да се разпише при 1:1. В края Мартин Йол пусна четвърти нападател (Мидо), а най-доброто положение пропиля Дефоу. Така Шефилд Юн записа петата си победа за сезона и вече е на шест точки над изпадащите. Тотнъм, само с 1 успех в последните 8 кръга, вече е на 10 точки от зона Европа, а натискът върху Мартин Йол се увеличава.

Уотфорд спечели битката за оцеляване с Уест Хям (1:0) на "Ъптън парк" след гол на Хендерсън. След това Хеърууд пропиля дузпа за "чуковете", за да даде първи успех на Уотфорд на чужд терен този сезон.