Отборът на Манчестър Сити продължава с наказателната си акция по английските футболни терени. Селекцията на Пеп Гуардиола постигна поредната си победа, след като триумфира при визитата си на Лестър с 2:0.

"Гражданите" изковаха ценния си успех в типичния си стил на бърз, комбинативен и изключително красив футбол. Точни за манчестърци бяха Габриел Жезус и Кевин Де Бройне, разписали се съответно в края на първото и началото на втората част.

Ман Сити остава на върха с актив от 34 точки, вторият Челси е на цели 9 пункта изоставане. Лестър пък продължава да живурка в долната част на таблицата с едва 13 точици.

Снимка 324302

За никой на "Кингс Пауър Стейдиъм" не беше изненада, че "гражданите" моментално поеха контрола върху топката. Бързите им комбинации обаче така и не носеха някаква по-голяма опасност пред вратата на Шмайхел.

Първото чисто голово положение в мача стана факт в 21-ата минута. Капитанът на Сити - Давид Силва получи прецизно подаване от съотборник и остана сам срещу стража на домакините. Ударът му под гредата обаче бе спасен по фамозен начин от датския вратар на Лестър.

Ливърпул победи Саутхемптън с 3:0

Ливърпул писа тройка на Саутхемптън (ВИДЕО)

Мохамед Салах се отчете с два гола

Голяма неприятност връхлетя Хосеп Гуардиола в 31-ата минута, когато централният му бранител Джон Стоунс се контузи и така на неговото място принудително се появи Елиаким Мангала.

Снимка 324304

И точно, когато "лисиците" си мислеха, че ще се приберат на почивката без инкасиран гол, най-лошото за хората на Клод Пюел се случи точно в 45-ата минута. Класическа атака с марка "Манчестър Сити" разсече тотално невярващата отбрана на домакините. Серията от пасове между Де Бройне, Стърлинг и Силва завърши с гол на Габриел Жезус, направил най-лесното - разписал се на празна врата.

Втората част можеше да стартира по мечтан начин за Лестър. В 48-ата минута английският национал Хари Магуайър се оказа на точното място при едно зрелищно меле, но ударът му от 10 метра срещна дясната греда.

Арсенал подчини Тотнъм с 2:0

Арсенал разплака половин Северен Лондон след бой над Тотнъм на "Емиратс" (ВИДЕО)

Тотално превъзходство имаха "топчиите" в голямото дерби на кръга във Висшата лига

И докато домакините проклинаха своята съдба, Сити ги наказа още в ответната атака. Кевин Де Бройне определено реализира един от головете на сезона, след като получи подаване от Сане и зад дъгата отправи истинска бомба към горния десен ъгъл на Шмайхел.

Въпреки комфортната си преднина, Сити продължи да налага убийственото си темпо. В рамките на 120 секунди, между 51 и 53-ата минути, Габриел Жезус и Давид Силва пропиляха отлични възможности да сътворят класиката.

Снимка 324301

До края нови попадения не паднаха и така Ман Сити се поздрави с 11-ия си успех от началото на кампанията в Премиър Лийг.

В следващия кръг на Манчестър Сити предстои коварно гостуване на Хъдърсфийлд, който вече съумя да победи градския съперник на "гражданите" - Ман Юнайтед. Лестър пък ще гостува на Уест Хям.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 Жезус (45"), 0:2 Де Бройне (49")

СТАДИОН: "Кингс Пауър Стейдиъм"

СЪДИЯ: Греъм Скот

ЛЕСТЪР: Шмахйхел, Фукс, Симпсън, Морган, Магуайър, Ибора, Олбрайтън, Марез, Ндиди, Грей, Варди (резерви: Хамър, Чилуел, Ихеаначо, Кинг, Драгович, Слимани, Оказаки)

МАН СИТИ: Едерсон, Компани, Уокър, Стоунс, Силва, Фернандиньо, Делф, Де Бройне, Стърлинг, Сане, Жезус (резерви: Браво, Данило, Гюндоган, Агуеро, Мангала, Силва, Туре)