Манчестър Сити записа поредната си убедителна победа в английския футболен елит. Отборът надигра по всички познати параметри на най-популярната игра в света съперника си Стоук, в среща от 8-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши при резултат 7:2.

Снимка 317828

Точни за победителите през първото полувреме бяха Габриел Жезус, Рахийм Стърлинг и Давид Силва. След почивката Жезус, Фернандиньо, Сане и Бернардо Силва съвсем отказаха "грънчарите", за които пък головете вкараха Диуф и Уокър, пратил топката в собствената си врата.

Лидерът в нападението на "гражданите" Серхио Агуеро пък не започна сред титулярите, след катастрофата, която преживя и травмите от нея, които получи преди няколко дни.

Снимка 317810

Въпреки това аржентинецът демонстрира добро настроение на резервната скамейка на отбора си.

Само в рамките на две игрови минути - между 17-ата и 19-ата домакините вече водеха с комфортното 2:0. Габриел Жезус откри головата сметка на състава си в мача, а след него точен бе и Стърлинг.

Снимка 317829

Още преди да е изтекъл и половин час игра Давид Силва ознаменува доброто си представяне в сблъсъка с гол за 3:0.

След почивката попадението на Диуф и злощастният автогол на Уокър увеличиха напрежението на терена, но с голове на Жезус, Фернандиньо, Сане и Силва (първите три вкарани за 7 минути), Сити се добра до очакван успех.

Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола не можеше да разчита на контузените Менди и Компани за днешната среща.

Снимка 317805

Гостуващият тим също имаше кадрови проблеми и аут заради травми бяха Алън, Айрлънд и Шоукрос.

Сити се представя превъзходно от началото на сезона и има на сметката си 22 точки за 8 кръга, като заема първото място в класирането на Висшата лига.

Тимът на Гуардиола има само победи в последните си шест мача от всички турнири.