Отборът на Манчестър Сити не допусна изненада при домакинството си на Бърнли в мача между двата тима от 9-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Етихад" завърши с категоричен успех за домакините с 5:0. Автори на попаденията за победителите станаха Серхио Агуеро, Бернардо Силва, Фернандиньо, Марез и Лирой Сане.

Сити бе абсолютен фаворит в мача и постигна задължителна победа, за да не позволи на Ливърпул и Челси да прогресират в класирането, ако спечелят своите срещи, съответно срещу Хъдърсфийлд и Манчестър Юнайтед (2:2).

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2

Зрелище на "Стамфорд Бридж"! Юнайтед възкръсна, но изпусна трите точки в края!

Рос Баркли спаси "сините" в добавеното време

Страхотното нападение, с което разполага Пеп Гуардиола, продължава да печели мачовете за тима. До момента "гражданите" са вкарали внушителните 26 гола в 9 срещи във Висшата лига.

Сити спечели последните си 45 двубоя във Висшата лига от 56 (7 равенства и 4 загуби), а през изминалата кампания два пъти надделя на Бърнли на "Етихад". Първият беше с 3:0 за първенство, вторият с 4:1 за ФА Къп.

Днес "класиката" бе почти дублирана.

Пеп Гуардиола: Не беше лесно да се откажа от Джо Харт

"Знам колко беше тежко за феновете"

Верният тон бе зададен от Серхио Агуеро, който даде предимство на тима си след 17 минути игра. Колкото и да бе изненадващо, с оглед разпределението на силите през първите 45 минути, нови попадения до почивката не бяха реализирани.

След нея всичко си "дойде на мястото" за домакините, като само в рамките на една игрова минута - между 55-ата и 56-ата, "гражданите" стигнаха до отбелязването на нови две попадения.

Първо Бернардо Силва, а след това и Фернандиньо, подпечатаха успеха на домакините. С две асистенции в мача пък се отличи Давид Силва.

Седем минути преди края на срещата Рияд Марез вкара за 4:0, а крайното 5:0 оформи Лирой Сане, вкарал топката във вратата в последната минута на мача.

За Кун Агуеро голът бе под номер 149 с екипа на Манчестър Сити. Гостите нямат успех на "Етихад" през новия век.