Манчестър Сити спечели за шести път Купата на футболната асоциация на Англия. С това тимът на Гуардиола направи безпрецедентен "требъл", ставайки шампион и вдигайки двете най-ценни купи на острова.

Гражданите разгромиха Уотфорд с 6:0 в мач на Уембли, в който имаха пълно превъзходство. Победителите имаха два трудни момента в началото - спасяване на вратаря им Едерсон и претенция за дузпа за Уотфорд. Но голът на Бернардо Силва в 26-ата минута внесе нужното за тях успокоение. Второто попадение малко по-късно пречупи съпротивата на на "стършелите". През второто полувреме разгромът беше оформен. Резултатът е повторение на рекорда, постигнат от Бъри срещу Дарби Каунти през 1903 година.

Манчестър Сити - Уотфорд 6:0: Рахим Стърлинг оформи хеттрик

Зрелището в най-стария футболен финал в света е гарантирано

Мачът започна с предимство за Сити. Играчите на Уотфорд се бяха наредили отзад и геройски отблъскваха атаките към тяхната врата.

Тактиката на Гарсия беше да се правят бързи контри. След една такава по лявото крило Деулофеу изведе Перейра сам срещу Едерсон, който излезе и спаси с крака. Малко по-късно топката се удари в двете ръце на Компани, но съдията Кевин Френд и ВАР бяха безмълвни.

В 26-ата минута Докуре сбърка в центъра и Бернардо Силва след борба остана сам отляво и с диагонален удар откри.

Снимка 424027

12 минути по-късно Силва изведе Габриел Жезуш отляво и бразилецът с едно докосване преодоля хвърлящия се срещу него Гомеш за 2:0. Стърлинг довкара вече влязлата във вратата топка.

До края на полувремето Уотфорд успя да стигне до един корнер и няколко центрирания.

Снимка 424041

След почивката "стършелите" се хвърлиха смело напред. Те не можаха да стигнат до голово положениия. Това обаче даде възможност на играчите на Сити да разгърнат контраатаките си.

Първо току-що влезналият Кевин де Бройне премина и през вратаря Гомеш за 3:0. След това Габриел Жезуш остана сам отляво и пусна топката по земя за 4:0. Рахим Стърлинг вкара пети гол пред вратата след отлично подаване на Бернардо Силва.

Стърлинг оформи хеттрик след подаване на Де Бройне. Засега вторият гол е записан на англичанина, а не на Жезуш, който отигра ситуацията.

Снимка 424045

В края феновете на Уотфорд празнуваха участието си на финал. А Манчестър Сити доказа, че е най-силният отбор в Англия през последните две години.

Шампионът на Европа ще бъде определен от други два английски отбора - Ливърпул и Тотнъм. Манчестър Юанайтед ще играе в групите на Лига Европа, а Уулвърхямптън ще се завърне в Евротурнирите през юли.