Най-добрият отбор в Англия спечели "требъл".

Джон Стоунс пропусна сам след спасяване на Гомеш. Стърлинг не пожела да завърши сам.

ГОООООЛ! Рахим Стърлинг получи пас в наказателното поле от Кевин де Бройне отдясно и беше безпощаден след удар по земя

ГОООООЛ! Рахим Стърлинг вкара пред вратата след хубаво подаване на Бернардо Силва по земя. Португалецът напредна отляво до аутлинията и намери връхлитащия си съотборник.

80′

Фемения фулира грубо Сане.

79′

Джоун Стоунс сменя открилия резултата и получил жълт картон Давид Силва. Край със смените.

77′

Мачът вече само се доиграва, Играчите на Сити си подават безкрайно топката.

75′

Феновете на Манчестър Юнайтед и Уулвърхямптън са доволни от резултата.

74′

Лерой Сане ще поиграе малко на мястото на Гюндоган,

72′

Том Клевърли смени Уил Хюз.

69′

ГОООООЛ! Габриел Жезуш беше изведен от Кевеин де Бройне с пас на центъра. Бразилецът напредна сам и разстреля по земя излизащия Гомеш.

66′

Айзък Съксес сменя Роберто Перейра.

65′

Андре Грей сменя Жерар Деулофеу,

61′

ГООООЛ! Току-що влезналият Кевин де Бройне получи топката сам срещу Гомеш, преодоля вратаря и и от метър вкара третия гол. "Гражданите" направиха отлична контра отляво и използваха численото си преимущество.

Снимка 424046

59′

Давид Силва направи фаул с тяло, след като се подхлъзна.

58′

Удар на Лапорт с глава след корнер до гредата.

57′

Най-добрите минути за Уотфорд от началото на мача. Но играчите на Сити обичат контрите.

Снимка 424043

55′

Кевин де Бройне сменя Рияд Марез.

53′

Компани се извиси и изчисти пред връхлитащи игрчи на Уотфорд. Центрирането беше от фаул отляво.

48′

Гол на Жезуш беше отменен заради двуметрова засада.

47′

Гомеш спаси удар отляво на сънародника си Жезуш.

45′

Ще имат ли сили играчите на Уотфорд за обрат?

45+1′

Мачът изглежда решен. Уотфорд навакса такова изоставане, но срещу Уулвърхямптън.

Снимка 424042

45′

Два удара на играчи на Уотфорд и корнер за "стършелите".

38′

ГООООООЛ! Габриел Жезуш получи брилянтен пас от Давид Силва. Бразилецът успя отляво да преодолее Гомеш с едно докосване. Стърлинг довкара топката, но тя беше преминала голлинията.

Снимка 424039

37′

Играчите на Сити продължават да натискат. За Уотфорд е важно да не допусне втори гол преди почивката. Удар на Зинченко е отклонен в корнер.

32′

Мариапа изпревари Силва и Жезуш в малкото поле на Уотфорд.

26′

ГОООООЛ! Давид Силва успя да се пребори за топката и остана сам срещу Гомеш отляво. Испанецът стреля от въздуха диагонално в далечния ъгъл. Преди това Докуре загуби топката в центъра. "Гражданите" се пребориха в битката за висока топка преди попадението.

Снимка 424027

24′

Играта е изцяло в половината на Уотфорд, но редките контри на "стършелите" са изключително опасни.

23′

Гомеш изпусна топката след центриране. Стърлинг извърши нарушение срещу защитник на Уотфорд.

23′

Едерсон излезе почти до центъра, за да изчисти топката.

22′

Играчите на Уотфорд искат дузпа. Докуре стреля и топката се удари в двете ръце на Компани. Френд даде картон на Дакуре.

Снимка 424025

17′

Финалът е №138. А двойката Манчестър Сити - Уотфорд е 116-ата различна.

Снимка 424024

16′

Гомеш изпусна топката след третия корнер за Сити. Защитата успя да изчисти.

12′

Зинченко центрира отляво, но двама играчи на Сити не се разбраха пред малкото поле на Уотфорд.

11′

Едерсон спаси сигурен гол за Уотфорд. Делофеу напредна на скорост отдясно и подаде пред наказателното поле на връхлитащия Перейра. Вратарят на Сити излезе и спаси с крак.

10′

Риад Марез влезе остро отдясно. Каткарт блокира алжиреца и само корнер за Сити.Дийни изби центрираната топка.

7′

Беранрдо Силва слезе до аутлинията отдясно, но топката беше пресечена преди да стигне до Жезуш.

6′

Двете линии на Уотфорд са много близо една до друга.

6′

Треньорите са испанци, но Гуардиола е и каталуннец, а Гарсия е баск.

Снимка 424022

4′

Лапорт пробва удар отдалече. Аут.

2′

"Гражданите" натикат от началото. Първият корнер  е за тях. Защитата на Уотфорд успя да се справи.

Снимка 424023

1′

Принц Уилям поздрави играчите. Атмосферата на Уембли е уникална.

Аржанет Мурич Кристиан Кабаселе

Финалът за Купата на Футболната асоциация на Англия е един от най-вълнуващите мачове, който се провежда от 1872 година. Това е двубой, в който няма фаворит, защото за мнозина от играчите се случва само веднъж в кариерата им. Битката ще бъде през цялото време.

Манчестър Сити е по-силният отбор. При победа отборът ще постигне "требъл". Разочарованието от отпадането на полуфинал в Шампионската лига е огромно и победата изглежда задължителна. "Гражданите" имат 10 участия на финал и 5 пъти са вдигали ценния трофей. Колкото Евертън, Уест Бромич и легендарния първи победител Дъ Уондърърс. При успех днес те ще настигнат Блекбърн и Нюкясъл.

Уорфорд за втори път в историята си излиза в решителния мач. През 1984 година, през сезона когато "стършелите" гостуваха в София на Левски-Спартак, Уотфорд загуби финала от големия отбор на Евертън. През следващия сезон Евертън спечели Купата на носителите на националните купи и стана шампион на Англия.

Двата отбора се ръководят испански специалисти, които съчетават най-добрите черти на двете футболни школи. Зрелището е гарантирано.