Манчестър Сити се промъкна на четвъртфиналите за Карабао Къп след победа с 4:1 след изпълнение на дузпи над Уулвърхемптън. В редоното време срещата завърши 0:0. Големият герой за лидера във Висшата лига бе Клаудио Браво. Чилийският вратар спаси на два пъти отбора си по време на мача, а при наказателните удари отрази изстрелите на Коуди и Ндиайе, докато играчите на Сити бяха точни при всичките си четири изпълнения.

"Гражданите" започнаха много силно мача и успяха да създадат няколко положения за гол чрез Серхио Агуеро, Бернардо Силва и Рахийм Стърлинг, но гол така и не падна.

Снимка 319645

В 43-ата минута "вълците" бяха близо до попадение, но Клаудио Браво се намеси решаващо при удар на Брайт Енобакхаре. В 65-ата минута отново чилийският вратар спаси тима си след шут на Елдер Коста.

Арсенал победи Норич с 2:1 след продължения

Младок спаси Арсенал за Карабао Къп (ВИДЕО)

Едуард Нкетия се разписа на два пъти срещу Норич

Сити опита отново да натисне своя съперник. Отново Агуеро и Стърлинг обаче не съумяха да отбележат. В края редовното време на мача отново Браво се намеси отлично след удар на Енобакхаре.

Домакините трудно успяхава да затруднят Норис в двете продължения и така се стигна до дузпи.

Снимка 319644

При наказателните минути "гражданите" успяха да вкарат всичките си изпълнения чрез Кевин де Бройне, Яя Туре, Лерой Сани и Кун Агуеро, докато Алфред Ндиайе и Конър Коуди пропуснаха за "вълците" и така Сити се класира за четвъртфиналите на турнира.