Арсенал се промъкна на четвъртфиналите за Купата на Лигата в Англия след победа с 2:1 след продължения над Норич.

"Канарчетата" изиграха много добро първо полувреме и се оттеглиха с гол аванс. В 34-ата минута Джош Мърфи бе изведен очи в очи с дебютанта Мат Мейси и го преодоля за 0:1.

Снимка 319640

През втората част "артилеристите" диктуваха събитията на терена, но така и не успяваха да изравнят. Вместо това Марио Вранчич пропусна отличен шанс да вкара втори гол за Норич. Все пак в 85-ата минута резервата Едуард Нкетия успя да вкара за 1:1, след като се бе появил в игра секунди по-рано. 18-годишният младок се възползва от разбъркване при изпълнение на корнер и засече топката във вратата на гостите.

Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 2:0 като гост

Ман Юнайтед сломи съпротивата на Суонзи за Купата на Лигата

Джеси Лингард с два гола донесе успеха на "червените дяволи"

Така срещата влезе в продължения. Там след шест минути игра отново Нкетия вкара за 2:1. Англичанинът се разписа след подаване на Мохамед Елнени. До края на мача Норич опита да върне гола, като дори поиска дузпа в края, но такава не бе отсъдена.