Манчестър Сити очаквано спечели домакинството си на Уест Хям с 2:0. Срещата трябваше да се играе преди няколко дни, но тогава беше отменена поради лошите атмосферни условия. Това бе и първият официален мач на "гражданите" след тежката новина за наказанието от УЕФА. Случилото се обаче не повлия кой знае колко за селекцията на Пеп Гуардиола, която си набави необходимите точки след голове на Родри и Кевин Де Бройне.

Така Сити остават на второ място в класирането с актив от 54 точки, докато Уест Хям е в зоната на изпадащите с 30 по-малко.

Снимка 467588

Източник: EPA/БГНЕС

Не беше някаква сериозна изненада, че домакините натиснаха здраво своя опонент след първия съдийски сигнал. Два бързи пропуска направиха Де Бройне и Жезус, а в 14-ата минута системата ВАР разгледа възможна игра с ръка в наказателното поле на Аарън Кресуел. Бранителят на Уест Хям обаче се оказа невинен в ситуацията и съдията даде знак играта да продължи.

Снимка 467585

Сити откриха в 30-ата минута чрез испанския халф Родри. Бившият играч на Атлетико (Мадрид) отклони с глава центрирана топка от корнер на Де Бройне и тя влетя в мрежата на "чуковете".

Двубоят не се разви по различен начин и след паузата. В 61-ата минута Бернардо Силва се размина с гола, след като от средна дистанция не намери очертанията на вратата пазена от Лукас Фабиански.

Мениджърът на Гуардиола: Той винаги изпълнява своите договори

Няма поводи за драма според Хосеп Мария Оробитг

Секунди след това Кевин Де Бройне удвои преднината на шампионите. Белгиецът светкавично се включи при атака на своя тим, като Бербардо Силва уважи неговите усилия и халфът подчини Уес Хям с красив диагонален изстрел.

Снимка 467586

До края от лагера на домакините искаха още веднъж да получат дузпа, но падането на Давид Силва по никакъв начин не трогна съдията Кевин Френд.

В следващия кръг на Сити предстои тежко гостуване на третия Лестър. На Уест Хям пък предстои нов невъзможен за спечелване мач - срещу Ливърпул.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УЕСТ ХЯМ 2:0

1:0 Родри (30"), 2:0 Де Бройне (62")