Манчестър Сити се класира с лекота за полуфинал в турнира за Купата на Англия. Селекцията на Пеп Гуардиола спечели гостуването си на Саутхамптън с 4:1. За разлика от шампионатния сблъсък на "Сейнт Мери", който завърши без победител, в неделния следобед "гражданите" бяха пределно акуратни в офанзивен план.

Мидълзбро - Челси 0:2 в четвъртфинал за ФА Къп

Ново чудо нямаше - Челси отстреля Мидълзбро и е на полуфинал за ФА Къп

"Сините" продължават напред след победа с 2:0

Всичко започна повече от добре за тях, след като още в 12-ата минута се разписа Рахийм Стърлинг. Изненадващият паритет обаче дойде секунди преди полувремето, когато Аймерик Лапорт имаше малшанса да си отбележи автогол.

Сити отново поведе едва в 61-ата минута, когато Кевин Де Бройне запази хладнокръвие от дузпата и преодоля Фрейзър Форстър.

До края, в рамките на 180 секунди, между 75-ата и 78-ата минути, голове на Фодън и Марез решиха всичко в този четвъртфинал.

Сред най-добрите четири място вече намериха лондонските Челси и Кристъл Палас. По-късно тази вечер е последният сблъсък от настоящата фаза, която противопоставя Нотингам и Ливърпул.

Кристъл Палас победи Евертън с 4:0 за ФА Къп