Челси се класира на полуфинал за Купата на Англия, след като отстреля сензацията в турнира Мидълзбро. До този момент тимът от Чемпиъншип вече бе елиминирал Манчестър Юнайтед и Тотнъм, ала селекцията на Томас Тухел се оказа непреодолимо препятствие за Боро.

"Сините" от Лондон решиха всичко в своя полза още до почивката, когато вече бяха отбелязали и двете попадения в четвъртфинала.

Санкциите срещу Абрамович разколебаха звезда на Челси

Повече подробности

Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Мейсън Маунт проби по фланга, след което пусна прострелно подаване за Ромелу Лукаку. Белгийският нападател изпревари Лъмли и отблизо вкара за 0:1.

В 29-ата минута Хаким Зиеш отново демонстрира силата на своя изстрел от дистанция. Мароканецът направи залъгващо движение по фланга, а миг по-късно насочи силно към далечния ъгъл на вражеския страж.

Снимка 567464

Футболистите на Мидълзбро създадоха добро положение в 68-ата минута, когато Пулишич загуби в средата на терена, а Дънкан Уитмор стрела опасно. Минута по-късно центриране отдясно летеше доста опасно успоредно на наказателното поле, но бе изчистено в последната секунда чрез Антонио Рюдигер.

Стражът на домакините Джо Лъмли трябваше да се намесва решително в 73-ата минута, когато появилият се след почивката Тимо Вернер стреля с глава, но топката не попадна в мрежата. Десетина минути по-късно отново германския нападател получи добра топка в пеналта, но отново ударът му не се получи.

Тухел: Челси ще бъде най-голямото предизвикателство за новия ни собственик