Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед в дербито на 12-ия кръг във Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши при резултат 3:1. Точни в полза на победителите бяха Давид Силва, Кун Агуеро и Илкай Гюндоган. За съперника Марсиал вкара от дузпа.

Снимка 388841

Шампионът на Англия се намира в наистина страхотна форма и въпреки, че бе без контузените Гюндоган, Де Бройне и Браво за днешния мач, Пеп Гуардиола можеше да разчита на всички свои останали играчи за сблъсъка. Гостуващият тим от своя страна бе без Далот и Валенсия, които са с травми.

Снимка 388845

Резултатът беше открит в 12-ата минута, когато Силва реализира петото си попадение за "гражданите" в последните осем срещи на отбора.

Юнайтед опита да отговори незабавно, но далечен изстрел на Рашфорд не намери очертанията на вратата.

Серхио Агуеро бе един от най-дейните футболисти на терена през първата част, но не стигаше до чисти голови ситуации пред наказателното поле на Юнайтед.

Снимка 388847

Пред Силва пък се откри нов шанс за реализиране на попадение, малко преди края на първото полувреме, но този път късметът не беше на негова страна.

Три минути след почивката Серхио Агуеро реализира изключително красив гол, разписвайки се с мощен диагонален изстрел.

"Червените дяволи" понечиха да се върнат в мача, след като Марсиал се разписа от бялата точка, за нарушение срещу Лукаку.

В крайна сметка обаче няколкото извършени от Гуардиола смени и настоятелното представяне на "небесносините" в предни позиции им гарантира успеха.

Той стана факт след победен гол на Илкай Гюндоган, появил се малко по-рано на терена, влизайки от резервната скамейка.

Снимка 388843

"Червените дяволи" постигнаха инфарктна победа с 3:2 на "Етихад" през миналия сезон и определено домакините имаха да си връщат на тима на Специалния.

Това бе 22-а среща между Жозе и Пеп във всички турнири, като испанецът до момента води с десет победи срещу пет загуби, а освен това двамата са врътнали и и седем равни мача помежду си.

Снимка 388844

Сити няма грешка в последните шест мача от всички турнири и е постигнал само победи, а Юнайтед има три победи, реми и поражение в същия брой срещи.