Манчестър Сити срази Ливърпул с 4:1 в среща от 29-ия кръг на Висшата лига. По този начин "гражданите" остават на втората позиция с 64 точки, докато гостите са на шестата позиция с 42. Лидер все още е Арсенал с 69 пункта в актива си.

Мохамед Салах даде преднина на "мърсисайдци" още в 16-та минута. В 27-та пък Хулиан Алварес изравни и повече голове до края на полувремето не паднаха. През втората част Кевин Де Бройне (46'), Илкан Гюндоган (53') и Джак Грийлиш (73') подпечатаха победата.

Домакините бяха по-активният отбор в първите минути на двубоя и полузащитникът Илкай Гюндоган можеше да открие резултата, когато получи подаване в наказателното поле, но изстрелът му с глава не затрудни Алисон.

Снимка 612648

"Гражданите" натикаха съперника си в неговата половина, което предизвика грешка в редиците на "мърсисайдци". Джордън Хендерсън закъсня, фаулирайки Кевин Де Бройне. Рияд Марез се нагърби с изпълнението, след което стреля покрай вратата.

Въпреки натиска на Манчестър Сити, възпитаниците на Юрген Клоп демонстрираха как защитата на тима в синьо може да бъде преодоляна. В 16-та минута нападателят Диого Жота бе изведен на стрелкова позиция, запази притежанието на топката, за да комбинира със Салах, а египтянинът по прецизен начин не остави шансове на Едерсон.

Снимка 612646

Последва импулс в играта на Манчестър Сити след допуснатото попадение. Рияд Марез остана напълно необезпокояван и имаше отличен шанс да възстанови паритета, ала алжирецът стреля изключително неточно.

Изглежда, че миналогодишните шампиони не се стъписаха от изоставането си в мача. В 27-та минута Рияд Марез пое пас на фланга, устреми се напред, взаимодейства с Де Бройне, чието подаване намери Джак Грийлиш на лявото крило. Английският национал видя непокрития Хулиан Алварес на точката на дузпата, където аржентинецът успя да възстанови паритета.

Снимка 612645

Домакините стартираха ударно в началото на втората част, след като в 46-та минута изградиха феноменална контраатака. Хулиан Алварес с диагонален пас матира отбраната на Ливърпул, когато топката достигна до Рияд Марез. Бившият ас на Лестър имаше огромно пространство пред себе си, превзе го и асистира на Де Бройне, който от непосредствена близост отбеляза.

"Гражданите" в рамките на няколко минути се добраха до комфортна преднина. Халфът Илкай Гюндоган се възползва от лошата организация в разредената защита на "червените" и с премерен удар удвои аванса на своите съотборници.

Снимка 612647

Джак Грийлиш и Хулиан Алварес продължиха да оказват сериозно напрежение на централните защитници на "мърсисайдци". Заместникът на Ерлинг Халанд в днешния сблъсък се пребори с Ван Дайк, подаде на Грийлиш, той овладя и с корав изстрел накара Алисон да прави спасяване.

Интригата в мача окончателно приключи в 73-та минута, тъй като Джак Грийлиш също записа името си сред голмайсторите. Фланговият футболист и Кевин Де Бройне безпроблемно разиграха топката, което бе достатъчно англичанинът да осъществи добър контрол над кълбото и така от границата на малкото наказателно поле да вкара за 4:1.

Манчестър Сити - Ливърпул 4:1 (Развой на срещата по минути)