Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Родри напуска, за да се появи Бернардо Силва.

82′

Коди Гакпо е заменен от Джеймс Милнър.

73′

ГООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Интригата в мача окончателно приключи, тъй като Джак Грийлиш също записа името си сред голмайсторите. Фланговият футболист и Кевин Де Бройне безпроблемно разиграха топката, което бе достатъчно англичанинът да поеме кълбото и така от границата на малкото наказателно поле да вкара за 4:1.

70′

Диого Жота е заменен от Роберто Фирмино.

70′

Харви Елиът отстъпва мястото си на Окслейд-Чембърлейн.

70′

Дарвин Нунез се появява в игра вместо Мохамед Салах.

59′

Джак Грийлиш и Хулиан Алварес продължават да оказват сериозно напрежение на централните защитници на "мърсисайдци". Заместникът на Ерлинг Халанд в днешния сблъсък се пребори с Ван Дайк, подаде на Грийлиш, той овладя и с корав изстрел накара Алисон да прави спасяване.

53′

ГООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! "Гражданите" в рамките на няколко минути се добраха до комфортна преднина. Илкай Гюндоган се възползва от лошата организация в разредената защита на "червените" и с премерен удар удвои аванса на своите съотборници.

46′

ГООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Домакините стартираха ударно в началото на втората част, след като изградиха феноменална контраатака. Хулиан Алварес с диагонален пас матира отбраната на Ливърпул, когато топката достигна до Рияд Марез. Бившият ас на Лестър имаше огромно пространство пред себе си, превзе го и асистира на Де Бройне, който от непосредствена близост отбеляза.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

33′

Родри е официално предупреден.

27′

ГООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Изглежда, че миналогодишните шампиони не се стъписаха от изоставането си в мача. Рияд Марез пое пас на фланга, устреми се напред, взаимодейства с Де Бройне, чието подаване намери Джак Грийлиш на лявото крило. Английският национал видя непокрития Хулиан Алварес на точката на дузпата, където аржентинецът успя да възстанови паритета.

22′

Импулс в играта на Манчестър Сити след допуснатото попадение. Рияд Марез остана напълно необезпокояван и имаше отличен шанс да възстанови паритета, ала алжирецът стреля изключително неточно.

20′

Жълт картон за Мохамед Салах.

16′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Въпреки натиска на Манчестър Сити, възпитаниците на Юрген Клоп демонстрираха как защитата на тима в синьо може да бъде преодоляна. Нападателят Диого Жота бе изведен на стрелкова позиция, запази притежанието на топката, за да комбинира със Салах, а египтянинът по прецизен начин не остави шансове на Едерсон.

14′

"Гражданите" натикаха съперника си в неговата половина, което предизвика грешка в редиците на "мърсисайдци". Джордън Хендерсън закъсня, фаулирайки Кевин Де Бройне. Рияд Марез се нагърби с изпълнението, след което стреля покрай вратата.

10′

Домакините са по-активният отбор в първите минути на двубоя и полузащитникът Илкай Гюндоган можеше да открие резултата, когато получи подаване в наказателното поле, но изстрелът му с глава не затрудни Алисон.

1′

2. Кайл Уолкър 32. Жоел Матип

Манчестър Сити домакинства на Ливърпул в най-интересния двубой от 29-ия кръг на Премиър лийг.

Подобно и на други сезони, и този може да се превърне в исторически за Манчестър Сити. "Небесносините" са втори в Англия, полуфиналисти за ФА Къп и на четвъртфинал в Шампионската лига, като всички трофеи са напълно достижими за хората на Хосеп Гуардиола. Домакините са в серия от шест поредни победи, в която са отбелязали 23 гола и са съхранили пет сухи мрежи.

Гуардиола: Халанд се чувства добре, Ливърпул си остава изключителен отбор

Фил Фодън ще отсъства от терените между две и три седмици, споделя той

В лагера на манчестърци основна новина е състоянието на Ерлинг Холанд. Норвежецът пропусна и мачовете на своята родина, а мениджърът Гуардиола отказа да разкрие пред медиите дали скандинавецът ще бъде на разположение. В четвъртък нападателят проведе индивидуална тренировка, а в петък направи занимание с основната група. Със сигурност аут е Фил Фодън, който се намираше в отлична форма, но ще отсъства от терените между две и три седмици заради операция на апендицит.

Ливърпул изостава на пет точки от Топ 4, а големият проблем на мърсисайдци този сезон основно е тяхното постоянство. Доказателство за това е резкият преход от 7:0 срещу големия враг Манчестър Юнайтед, последван от загуба с 0:1 от борещия се за спасение Борнемут. Юрген Клоп няма възможно най-добрата статистика, когато гостува на "Етихад". Спечелил е едва една от последните си 13 визити на този стадион, а другите резултати са 5 равенства и 7 загуби.

Испанците Байчетич и Тиаго ще отсъстват дълго време от терените, а Луис Диас се завръща след тежка травма и ще бъде жокер от резервната скамейка. Участие в дербито няма да вземат Джо Гомес и Костас Цимикас.

Клоп преди дербито с Манчестър Сити: Предстои ни огромна седмица

Германецът призна, че се чувства изключително развълнуван от предстоящата седмица