Отборът на Манчестър Сити записа четвъртата си поредна победа във Висшата лига, след като днес се поздравих с успех 3:0 при визитата си на Хъдърсфийлд в среща от 23-ия кръг от първенството.

Резултатът беше открит в 18-ата минута, когато Данило успя да овладее добро подаване и реши да стреля от далечна дистанция. Защитник на гостите опита да изчисти с глава, но отклони топката към мрежата, на където тя вече така или иначе се беше запътила - 1:0.

В 53-ата минута, "гражданите" увеличиха преднината си чрез попадение на Рахим Стърлинг, след което обаче останаха съмнения за засада, каквато не бе забелязана от главния рефер.

Само три минути по-късно, Серхио Агуеро видя непокрития Сане и изпрати топката над защитата. Там съотборникът му засече кълбото в мрежата за 3:0.

Снимка 401411

Източник: БГНЕС

След тази категорична победа, Манчестър Сити скъси дистанцията с Ливърпул, събирайки актив от 56 точки, докато "мърсисайдци" са с 60. Хъдърсфийлд пък е последен с едва 11.