Борнемут загуби от Манчестър Сити в мач от Висшата лига. Битката на стадион "Виталити" завърши при резултат 1:2.

Точни за гостите бяха Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг, а Даниелс вкара едно от попаденията, които могат да претендират за Гол на годината на Острова, разписвайки се за домакините.

Той даде преднина на състава си след 12 минути игра, но 9 по-късно Жезус направи 1:1.

Крайното 1:2 оформи Рахийм Стърлинг, разписал се в 7-ата минута от даденото 5-минутно продължение на двубоя. Футболистът обаче получи втори жълт картон в 9-ата минута от добавеното време и напусна терена.

Снимка 309598

Джърмейн Дефоу записа първия си старт в шампионата с екипа на Борнемут и опита да помогне на съотборниците си при домакинството на "гражданите".

На сметката му обаче можеше да се отчете само едно по-чисто положение, дошло през първата част от сблъсъка. Тогава той засече центриране от въздуха, но стражът на съперника спаси.

Ето защо Джърмейн Дефо е резерва в Борнемут

"Той трябва да поработи във фитнеса"

"Черешките" нямат добри показатели срещу Сити, след като загубиха вече 5 мача срещу тях досега, с голова разлика е 2:17.

Сити пък започна с 4 точки след победата с 2:0 над Брайтън и равенството 1:1 с Евертън, когато Кайл Уокър бе изгонен. Той е наказан, така че Данило го замени днес на десния бек, но не впечатли особено много с изявите си.

Лятното попълнение на Сити - Бенжамен Менди се възстанови от контузия в бедрото и дебютира за "гражданите", но също не бе на висота.

Ето и стартовия състав, с който "небесносините" стартираха днес: Мораеш, Компани, Отаменди, Данило, Менди, Силва, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Силва, Жезус.