Манчестър Сити победи Астън Вила с 1:0 в "българското дерби" във Висшата лига, което противопостави националите Мартин Петров и Стилиян Петров.

Двамата се засякоха на терена в последните 8 минути, когато в игра за Астън Вила се появи Стилиян Петров. Той замени Найджъл Рио-Кокър, но не успя да помогне на тима да измъкне поне равенство.

Мартин Петров игра цял мач за Манчестър Сити.

Майкъл Джонсън вкара единствения гол в мача в 48-ата минута. Той получи пас от бразилеца Елано, преодоля трима защитници на Вила и пусна топката покрай вратаря на гостите.

Това е четвърта победа за Сити през сезона, с която небесносините се изкачиха на втора позиция в класирането с 12 точки. Лидер е Арсенал с 13 точки.

Тимът на Свен-Йоран Ериксон побеждава за трети път на своя стадион с минималното 1:0 през този сезон.