Отборът на Манчестър Сити е първият полуфиналист в турнира за Купата на Англия. Селекцията на Пеп Гуардиола не срещна особени трудности при визитата си на Мидълзбро, печелейки на "Ривърсайд" с 2:0.

"Гражданите" поведоха още в началото на двубоя чрез Давид Силва, а крайният резултат бе фиксиран от Кун Агуеро в 67-ата. Борещият се за спасението си в Премиър лийг тим на Айтор Каранка можеше да инкасира и още по-тежко наказание, но с пропуски блеснаха голмайсторите Агуеро и Силва, а също така и появилият се като резерва Нолито.

Снимка 282849

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за гостите, които откриха резултата след само 180 секунди на "Ривърсайд". Давид Силва се оказа на точното място, след като оползотвори центриране на Пабло Сабалета и не остави шансове на Гузън. Домакините имаха претенции за засада, които обаче не бяха уважени от главния съдия Майк Дийн.

С течение на срещата Боро поизравни събитията на терена, а в 22-ата минута Руди Гестеде пропиля и отлична възможност да изравни, но ударът му с глава не успя.

До почивката Сити можеше и да удвои своята преднина, ала младата звезда Лирой Сане не демонстрира прекалено висока класа пред гола.

В 52-ата минута "гражданите" организираха фантастична атака, която можеше да бъда финализирана с майсторско попадение на Кун Агуеро. Мидълзбро обаче запази надеждите си в мача, след като съдбата се усмихна на домакините и топката срещна лявата греда на Гузън.

Точка на спора в този четвъртфинален сблъсък сложи Серхио Агуеро, който все пак успя да се разпише в 67-ата минута. Лирой Сане проби по крилото, след което отправи прострелен пас за аржентинския нападател, който от няколко метра реализира.

Снимка 282848

До края гостите можеха да се доберат и до класически успех, но с пропуски блеснаха Рахийм Стърлинг и появилият се като резерва Нолито.

МИДЪЛЗБРО - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 Силва (3"), 0:2 Агуеро (67)

СТАДИОН: "Ривърсайд"

СЪДИЯ: Майк Дийн

МИДЪЛЗБРО: Гузън, Бараган, Еспиноса, Фабио, Гибсън, Ледбитър, Клейтън, Де Роон, Траоре, Стуани, Гестеде (резерви: Валдес, Негредо, Фишер, Рамирес, Фрай, Форшоу, Хъзбанд)

МАН СИТИ: Браво, Клиши, Сабалета, Отаменди, Стоунс, Силва, Туре, Де Бройне, Стърлинг, Сане, Агуеро (резерви: Кабайеро, Фернандо, Нолито, Делф, Коларов, Фернандиньо, Ихеаначо)