Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 59533
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Юнайтед спечели градското дерби срещу Манчестър Сити с 2:1

Юнайтед се разправи с Ман Сити насред "Етихад" и сякаш връчи шампионската титла на големия си враг Ливърпул

Селекцията на Оле Гунар Солскяер триумфира с 2:1

90+4′

Жълт картон за Кайл Уокър.

89′

Опитният Ашли Йънг се появява в игра, тъй като трябва да замени контузения Люк Шоу.

Снимка 456440

Източник: EPA/БГНЕС

89′

Гостите вкарват още един дефанзивен футболист. Туанзебе ще замени Джеси Лингард.

87′

Родри напуска терена, а на негово място ще видим Илкай Гюндоган.

86′

МАРЕЗ! Отбелязаното попадение буквално дари с криле шампионите, които още в следващата атака можеха да възстановят паритета. Резервата Рияд Марез обаче не успя да преодолее Давид Де Хеа.

85′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! 1:2!! ОТАМЕНДИ! Интригата в този двубой се завърна пет минути преди последния съдийски сигнал. Давид Де Хеа излезе неразчетено при центриране от корнер, което отвори коридор за навлизане от страна на решителния Отаменди. Аржентинецът пребори Хари Магуайър и с глава намали до 1:2.

81′
Снимка 456438

80′

Грубо влизане на Кевин Де Бройне, което логично бива декорирано от главния съдия.

75′

Официално предупреждение за Андреас Перейра, който направи тактическо нарушение.

74′

Рокада в лагера на гостите. Антони Марсиал отстъпва мястото си на Андреас Перейра.

Снимка 456437

70′

СТЪРЛИНГ ИСКА ДУЗПА! Рахийм Стърлинг влезе в остър спор с главния съдия Тейлър, след като в 70-ата минута пожела дузпа за своя тим. Крилото навлезе в полето на гостите, но се забави прекалено  много и топката му беше отнета, според съдията съвсем чисто.

66′

Юнайтед продължи да дебне своя опонент на контраатака. Бърза комбинация в 66-ата минута освободи отлично пространство за Джеси Лингард, който стреля от малък ъгъл, но Едерсон успя да боксира встрани.

65′

Рияд Марез се появява на терена, към тъчлинията се е запътил неубедителният тази вечер Бернардо Силва.

64′

Давид Де Хеа се намесва качествено при коварен изстрел на неговия сънародник и съотборник от испанския национален отбор - Родри.

59′

Неприятностите за Пеп Гуардиола се увеличиха, след като в 59-ата минута централният бранител Джон Стоунс се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Николас Отаменди.

Снимка 456441

57′
Снимка 456433

54′

ДЕ БРОЙНЕ! Манчестър Юнайтед оцеля като по чудо в 54-ата минута, когато много точна реакция на Виктор Линдельоф остави резултата непроменен. Шведър протегна крак в решителния миг, точно когато Кевин Де Бройне се канеше да нанесе голов изстрел.

53′

Официално предупреждение за Давид Де Хеа, който умишлено бави играта.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 456435

45′

ПОЧИВКА!

44′

ВАР НЕ ДАДЕ ДУЗПА ЗА СИТИ! Секунди преди паузата, мениджърът на Сити - Пеп Гуардиола отново си имаше неволи със системата ВАР. Каталунският специалист реагира остро, след като топката намери ръката на Фред, но Антъни Тейлър прецени, че бразилецът не е вложил умисъл в своите действия и даде знак играта да продължи.

42′

И Давид Силва пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на сигурния вратар на Манчестър Юнайтед.

39′

Изпълнение от пряк свободен удар на Кевин Де Бройне, което не успя да затрудни добре позиционирания Де Хеа.

37′

ЖЕЗУС!! Домакините можеха да върнат едно попадение в 37-ата минута, когато Кевин Де Бройне за сефте тази вечер матира всички с перфектно свое подаване. То изведе на отлична позиция Габриел Жезус, но нападателя не намери с глава очертанията на "дяволската" врата.

28′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 0:2!! МАРСИАЛ! Буквално в следващата атака, късметът вече не успя да покрие Сити и убийствените атаки на Юнайтед дадоха втори голям резултат. Дан Джеймс и Антони Марсиал разиграха бързо между четирима от защитаващите се футболисти на съперника. Френският нападател получи възможността да отправи и техничен изстрел в близкия ъгъл на Едерсон, който се превърна в гол и дари с безмерна радост намиращия се на трибуните Сър Алекс Фъргюсън.

26′

ГРЕДА!! РАШФОРД! Маркъс Рашфорд буквално беше под пара на "Етихад". След като дари своя тим с преднина, в рамките на следващите две атаки, той можеше отново да огорчи неориентираната отбрана на "небесносините". При първата обаче демонстрира неточност в своя мерник, докато при втората ситуация, техничното му насочване само намери сглобката на безпомощния вражески вратар.

23′

Официално предупреждение за направилия дузпата Бернардо Силва.

Снимка 456442

22′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД!! 0:1!! РАШФОРД - ДУЗПА!! Заслужено, с оглед представянето си, гостите от Юнайтед поведоха в 22-ата минута. Маркъс Рашфорд бе фаулиран в наказателното поле от Бернардо Силва и след помощта на ВАР, главният съдия посочи дузпата. Младата звезда на "червените дяволи" запази самоконтрол и елегантно матира Едерсон за 0:1.

15′

Манчестър Юнайтед продължи да прави отлично впечатление на "Етихад". В последвалите няколко минути селекцията на Оле Гунар Солскяер вложиха много сърце при още няколко свои атаки. Марсиал и Лингард обаче също не успяха да преодолеят Едерсон.

8′

ДЕ БРОЙНЕ! Сити отговори подобаващо на отправеното предизвикателство и беше близо до реализирането на гол в 8-ата минута. Кевин Де Бройне направо всичко нужно, за да си създаде отличен коридор за стрелба, ала коженото кълбо не влетя в далечния ъгъл на вражеския страж.

2′

ДЖЕЙМС! СТРАХОТНО НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Двата тима не изчакаха и една минута, а се впуснаха моментално в едно пламенно дерби на Манчестър. Донякъде изненадващо, първата опасна ситуация беше за гостите. Тя се откри пред Дан Джеймс, който с плътен шут предизвика добрата реакция на Едерсон.

Снимка 456434

1′