90+5′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители: 52 077
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Сити - Ливърпул 2:2 в мач от Висшата лига

Интригата за титлата остава! Голямото съперничество между Сити и Ливърпул завърши без победител

2:2 във вълнуващ мач на "Етихад"

90+4′

МАРЕЕЕЗ! Подобаващият финал на това футболно зрелище настъпи в последната възможна секунда. Кевин Де Бройне направи и невъзможното, за да пусне извеждащ пас за милиони към Марез. Алжирецът остана очи в очи с Алисон, но взе грешното решение да прехвърля бразилеца и се провали с гръм и трясък.

90′
Снимка 570167

89′

ГРЕДА ЗА СИТИ! В 89-ата минута резервата Рияд Марез можеше да се превърне в герой за "небесносините". Алжирецът изпълни чудесно фаул от сериозно разстояние, но насочването му стигна само до това да се отклони в страничната греда и излезе в аут.

88′

Върджил Ван Дайк с тактическо нарушение, което му носи картон.

87′

В 87-ата минута дефанзивният халф Родри се бе озовал на непривична за себе си роля и искаше да даде решителния пас към свой съотборник малко пред вратарското поле на Ливърпул. В решителния миг Жоел Матип демонстрира отлично позициониране и пресече в последния възможен момент.

84′
Снимка 570170

83′

Роберто Фирмино се появява на терена, като заменя Садио Мане.

82′

Габриел Жезус напуска терена, за да се появи в игра Джак Грийлиш.

81′

Фабиньо получава жълт картон, за който футболистите на Сити настояват той да бъде червен.

80′
Снимка 570169

78′

Наби Кейта ще подсили халфовата линия на Ливърпул. Напуска капитанът Джордън Хендерсън.

74′

Рахийм Стърлинг напуска терена, за да се появи на негово място Рияд Марез.

72′

В 72-ата минута Габриел Жезус нямаше много опции за действие, след като навлезе в наказателното на Ливърпул, но почти всички негови съотборници бяха покрити. Въпреки виковете за пас на Де Бройне, латиноамериканецът реши да рискува с шут в близкия ъгъл, който намери външната част на мрежата.

Снимка 570166

70′

Диого Жота приключва участието си в този двубой. В игра влиза Луис Диас.

65′
Снимка 570163

63′

ОТМЕНЕН ГОЛ! В 63-ата Кевин Де Бройне се върна към линията на защитата, пое топката и пусна извеждащо подаване за Рахийм Стърлинг. Нападателят остана сам срещу Алисон и отбеляза хладнокръвно. Радостта на звездата обаче не бе дълга, тъй като ВАР се намеси и показа, че е бил в положение на засада.

60′

Тиаго получава официално предупреждение.

53′

ЖОТА! Магическите минути за мърсисайдци продължиха. Устремените към вратата на шампиона "червени" футболисти бързо можеха да стигнат и до пълния обрат. Отново Салах влезе в ролята на подавач, а този път хитро да чукне кълбото към мрежата пробва Диого Жота. Португалският нападател обаче не успя да блесне с второ попадение, поне засега.

Снимка 570162

46′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! САДИО МАНЕ! 2:2! На почивката Юрген Клоп явно бе казал точните думи на своите възпитаници, които го зарадваха с гол "от съблекалнята" веднага след подновяването на играта. Ключова роля за случилото се имаше и Мохамед Салах. Египтянинът матира "гражданите" с чудесен пас за намиращия се вляво Садио Мане. Рожденикът днес запази контрол над нервите си и сам срещу Едерсон завърши категорично за 2:2.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ НА SESAME.BG!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ЖОТА! Мо Салах се ядоса бурно в 42-ата минута, когато се оказа непокрит на отлична позиция, но притежаващият в този миг топката Диого Жота предпочете да завършва сам. Решението на португалеца беше грешка, защото се забави прекалено много и дори не успя да отправи удар към Едерсон.

Снимка 570155

41′

Предупреждение и за играч на Манчестър Сити - Бернардо Силва.

40′
Снимка 570153

37′

ГООЛ ЗА СИТИ! ГАБРИЕЛ ЖЕЗУС! 2:1 С оглед на атаките, които организираха "гражданите", то голът им за 2:1 падна от далеч по-неочаквана ситуация. Футболистите на Ливърпул вече се изтегляха напред след успешно отблъснато центриране от статично положение. Изведнъж обаче Жоао Кансело върна напрежението с чудесен пас за Габриел Жезус. Бразилецът беше на една линия с Жоел Матип и миг по-късно, вече сам срещу Алисон, матира своя сънародник с красиво попадение.

29′

Високият интензитет на двубоя продължи с действия на Жоао Кансело по фланга, където португалецът елегантно задмина двама в "червено" и с малко доза късмет комбинира с Де Бройне. Белгиецът пое с гръб към вратата, последва обръщане и удар, който облиза външната част на мрежата.

Снимка 570157

28′

Официално предупреждение за Анди Робъртсън.

26′

ШАНС ЗА СИТИ! Селекцията на Пеп Гуардиола се възползва от статично положение в 26-ата, при което Родри свали с глава за Стърлинг, но нападателят на домакините закъсня със стотни от секундата, за да превърне шпагата си в голово отиграване.

23′

ЕДЕРСОН! Дербито неочаквано можеше да бъде белязано от чутовен вратарски гаф. В 23-ата минута Едерсон заора при опит да изрита топката напред и изведнъж тя започна да се търкаля към неговата голлиния. Бразилският национал все пак запази привидно спокойствие и изчисти миг преди да бъде блокиран от хвърлилия се на шпагат Жота.

Снимка 570156

13′

Алисон трябваше да се намесва решително в 13-ата минута, когато под емоцията на изравняването, ливърпулската отбрана пак не се ориентира след бърза размяна на подавания между нападението на Манчестър Сити. Ударът на Стърлинг обаче се оказа прекалено слаб и спасен с лекота от стража на "червените".

12′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:1! ДИОГО ЖОТА! Битката в тежка категория между тези два толкова класни клуба, нямаше как да не доведе до ново попадение след само още няколко минути. Този път фойерверките бяха за гостите. Ливърпул възстанови паритета в 12-ата минута, когато центриране на далечна греда беше засечено от Трент Александър-Арнолд. Бранителят върна малко пред вратарското поле за дебнещия Диого Жота, който от няколко метра не сгреши.

5′

ГОООЛ ЗА СИТИ! 1:0! ДЕ БРОЙНЕ! Логичното се случи няколко секунди по-късно, когато "небесносините" изпълниха бързо фаул. Подредбата на "червената" защита не бе на ниво, което позволи на капитана Кевин Де Бройне да шутира от средна дистанция. След лек контакт с крака на Матип, кълбото пое към вратата на Алисон, удари се в лявата му греда и влезе в мрежата.

4′

СТЪРЛИНГ! И докато хората на Клоп пресираха, Сити беше отборът, който имаше първата чиста голова ситуация. Де Бройне изостри атака на шампионите с чудесен пас за Габриел Жезус. Бразилският национал продължи светкавично за Стърлинг, който обаче направи по-трудното и от няколко метра стреля в тялото на Алисон.

3′

В първите минути Ливърпул демонстрира агресивно поведение в предни позиции, което затрудни доста дори умеещите да подават до съвършенство помежду си футболисти на Сити.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′