90+5′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: "Етихад Стейдиъм", гр. Манчестър Зрители: 53 334
90+5′

КРАЙ НА ТОЗИ ВЪЛНУВАЩ МАЧ!

Манчестър Сити спечели домакинството си на Ливърпул с 2:1

Ман Сити развенча мита за непобедимия Ливърпул и се върна в борбата за титлата

"Гражданите" триумфираха с 2:1 и съкратиха изоставането си от "червените" до четири точки

90′

ГРЕДА!! В заветните мигове на двубоя, най-чистата голова ситуация, макар и натиска на Ливърпул, беше за домакините. Първоначално изстрел на Силва беше спасен от Алисон, а при добавката Стърлинг намери гредата.

89′

Официално предупреждение и за Бернардо Силва.

88′

Последният жокер на Пеп Гуардила се казва - Николас Отаменди, който ще се опита да скача за висока топка при очакваните центрирания в полето на Ливърпул.

Снимка 398196

87′

Промяна има и в редиците на Сити. Кайл Уокър ще заиграе на мястото на Аймерик Лапорт.

86′

Последна рокада в състава на Ливърпул. Даниел Стъридж заменя Жоржиньо Вайналдум.

84′

ФИНАЛЕН НАТИСК НА ЛИВЪРПУЛ! Лидерът във временното класиране стигна до две отлични възможности за гол в 84-ата минута. При първата от тях диагонален шут на Салах бе отклонен от Едерсон с върха на неговите пръсти, а при последвалия корнер няколко футболиста в "червено" не съумяха да се превърнах в герои при разразилото се меле. Наставникът на Сити Пеп Гуардиола пък изпусна нервите си срещу четвъртия съдия, но интересно защо не бе пратен на трибуните.

Снимка 398211

81′

АГУЕРО!! Развоят на събитията принуди Ливърпул да атакува с все по-голяма бройка свои футболисти. Това беше повече от добра новина за селекцията на Пеп Гуардиола, която не след дълго използва своето добре познато оръжие - нападението на скорост. Всичко това създаде ситуация  трима на двама в полза на "небесносините", при която в крайна сметка Кун Агуеро остана сам срещу Алисон. Бразилецът действа на висота и с фамозна намеса не позволи преднината на домакините да стане два гола.

76′

Юрген Клоп предприе рискова смяна и в 76-ата минута замени един от основните си футболисти - Садио Мане. На негово място се появи Джердан Шакири.

Снимка 398201

71′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ!!! ЛИРОЙ САНЕ!! 2:1!! Радостта за гостите обаче продължи точно осем минути преди Сити отново да си върне лидерството в този прекрасен двубой. Всичко започна от един отличен пробив на Рахийм Стърлинг от крилото през центъра. След това английският национал комбинира с Лирой Сане, който с мощен диагонален шут, и помощта на страничната греда, се справи със съпротивата на Алисон Бекер за 2:1!

65′

Илкай Гюндоган се появява в игра, като заменя Давид Силва.

64′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! РОБЕРТО ФИРМИНО! Домакините явно не си взеха бележка от задаващата се мърсисайдска заплаха и логично бяха наказани 60 секунди по-късно. Всичко беше изработено от крайните бранители на "червените". Трент Алекандър-Арнолд опъна фамозен диагонал за колегата си от другия фланг Анди Робъртсън. Шотландецът елегантно, само с едно докосване, продължи за Боби Фирмино, който поради липсата на погрешно направилия своите крачки Едерсон, беше сам пред опразнената врата. Така след плонж с глава, Ливърпул стигна до така чаканото попадение.

63′

ГРЕШКА! В 63-ата минута вратарят на домакините Едерсон притесни сериозно своите съотборници, след като излезе неразчетено при центриране от фаул. Това позволи на Роберто Фирмино да шутира към наглед опразнената врата. Спокойствието в "синьо" беше възцарено след добрата намеса на капитана Компани.

61′
Снимка 398210

57′

Юрген Клоп предприе първа промяна в тази среща. Германецът направи рокада на тактическата си постройка, включвайки в игра Фабиньо вместо Джеймс Милнър.

51′

СПОРНО! В началото на втората част спорна ситуация предизвика множество полемики на терена. Рахийм Стърлинг сякаш беше спрян непозволено от Анди Робъртсън и всички в лагера на домакините поискаха дузпа. Главният съдия Тъйлър обаче остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 398205

Източник: EPA/БГНЕС

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

Още един играч на Манчестър Сити получава картон - Аймерик Лапорт.

40′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ!!! 1:0!! СЕРХИО АГУЕРО! Радостта на "Етихад" настъпи пет минути преди сигнала за почивка. Тогава една от бързите атаки на домакините най-сетне даде резултат. Секунди, след като Алисон се справи с нещо средно между удар и подаване от страна на Лирой Сане, той се оказа безпомощен срещу централния нападател на Манчестър Сити - Серхио Агуеро. Кун демонстрира своето умение да се позиционира в полето на съперника. Аржентинецът получи подаване от Силва, изпревари персоналния си пазач Ловрен и от непосредствена близост не остави никакъв шанс на вражеския страж. Така "гражданите" отбелязаха със своя първи точен изстрел, а пък Серхио отпразнива своя гол №250 с екипа на шампионите.

37′

Реферът Антъни Тейлър декорира в жълто Жоржиньо Вайналдум, който направи тактическо нарушение в центъра.

Снимка 398200

32′

Жълт картон за капитана на домакините - Венсан Компани, който игра опасно срещу Мо Салах.

30′
27′

В първата ситуация, когато Рахийм Стърлинг надигра съперника си по фланга Андрю Робъртсън, Манчестър Сити стигна и до дебютното си голово положение в мача. Звездата на "небесносините" надбяга шотландеца, след което подаде за непокрития в наказателното поле Давид Силва. Испанецът реши да стреля с "боц", което прати изстрела му право в протегнатия от Върджил ван Дайк крак.

20′

Първи жълт картон в мача, получава го Деян Ловрен.

18′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА ЛИВЪРПУЛ!! Лидерът във Висшата лига умело очакваше своя момент и такъв настъпи в 18-ата минута. Мърсисайдци организираха отлична атака през центъра, която с два паса между Хендерсън и Салах, изведе сам срещу вратаря Садио Мане. Сенегалецът направи всичко, за да прокара коженото кълбо под плонжа на Едерсон, но то не пожела да влезе в мрежата и се удари в страничната греда на "гражданите". При опита си да изчисти, бранителят на Сити - Джон Стоунс бе на крачка от изключителна издънка, след като прати топката в главата на Едерсон и тя отново се запъти към голлинията на домакините. И този път обаче гол нямаше, тъй като грешникът Стоунс изкупи своята вина, чистейки храбро в последния възможен момент.

Снимка 398204

12′

До този момент отбраната на Ливърпул се справя с всеки един опит за пробив по крилото, организиран от техничните и бързи флангови състезатели на Сити.

6′

И докато скуката все още се бе настанила пред двете врати, то в центъра на терена беше истинска война, където звездите на двата тима се бореха, с цената на всичко, за спечелването на всяко едно единоборство.

Снимка 398197

3′

Домакините на този мач бяха отборът, който стартира дербито далеч по-агресивно. Селекцията на Пеп Гуардиола заложи на сериозна преса, която в 180-ата секунда притесни максимално стража на гостите. Тогава върната топка към Алисон бе изчистена панически от бразилеца в тъч.

1′

Габриел Жезус Джердан Шакири

Футболната 2019 година няма как да започне с по-интересен сблъсък! Един срещу друг застават големите съперници за шампионската титла на Англия - Манчестър Сити и Ливърпул. Дербито е от съдбоносно значение и за двата тима, а това е сигурен гарант за вълнуващи мигове и фестивал на атакуващата игра на "Етихад".

Пеп Гуардиола: Бием Ливърпул или забравяме за титлата

"Ние сме шампионът!"

Интересно ще бъде и на резервните скамейки, където среща си дават двамата най-актуални наставници във футбола - Пеп Гуардиола и Юрген Клоп. До този момент статистиката е изцяло в полза на германеца, който има седем победи и пет загуби срещу тимовете, водени от каталунеца.

Стърлинг се закани на Ливърпул: Можем да победим всеки отбор!

Манчестър Сити се изправя срещу "червените" на 3 януари

Далеч по-голямо ще бъде напрежението за домакините, които след изненадващите загуби от Кристъл Палас и Лестър, вече са на цели седем точки зад "червените". Проблемите им главно са свързани с отбрана, където "небесносините" нямат "суха мрежа" вече в цели 10 мача от Висшата лига. Срещата за тима поради травми пропускат Клаудио Браво, Фабиан Делф, Елиаким Мангала и Бенжамен Менди. До последно под въпрос пък ще бъде белгийската звезда Кевин Де Бройне.

Ливърпул вече 29 години живее с мечтата си за нова шампионска титла. До този момент тя никога не е била толкова близо до мърсисайдци, които при успех тази вечер, ще се откъснат на цели 10 точки от съперника.

Венсан Компани: Битката с Ливърпул е важна, но не решава нищо

"Нищо не се решава в една среща, освен ако тя не е финал"

Самочувствието в лагера на "червените" е приповдигнато, след като в последния кръг те се подиграха с Арсенал, вкарвайки му цели пет попадения. Под пара е египетската звезда Мохамед Салах, който има шест гол в последните пет мача за Ливърпул. Той е бил замесен в 20 от общо 48 гола попадения на мърсисайдци от началото на кампанията. За победата много ще се разчита също така на Садио Мане и Роберто Фирмино.

Роберто Фирмино стана най-резултатният бразилец в историята на Висшата лига

Нападателят на Ливърпул вече е №1 с 43 гола

През октомври двата тима направиха 0:0 на "Анфийлд".Рияд Марез пропусна дузпа в 86-ата минута, което се оказа от решаващо значение за това Ливърпул да продължава и в момента да няма нито една загуба в първенството.

Главен съдия на срещата е Антъни Тейлър.

Юрген Клоп: Манчестър Сити е най-силният тим в света

Клоп: Сити е най-силният отбор в света

"Трябва да сме всичко онова, което бяхме в края на 2018"