Манчестър Сити и Ливърпул не успяха да се победят в дербито на 29-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" и "мърсисайдци" направиха 1:1 на "Етихад".

Двубоят бе пряк сблъсък за третото място, което след равенството остана за тима на Хосеп Гуардиола. Отборът на Юрген Клоп пък е с точка по-малко, заемайки 4-ата позиция.

Ливърпул първи поведе в резултата от дузпа, реализирана от Милнър. Изравнителното попадение стана дело на Серхио Агуеро.

Снимка 284236

Двубоят бе доста оспорван и изпълнен с интересни моменти. Дербито противопостави и двама от най-добрите мениджъри в света - Хосеп Гуардиола и Юген Клоп. Двамата демонстрираха отлични отношения и на няколко пъти бяха уловени от камерите да обсъждат в приятелски тон ситуации от мача.

Срещата започна равностойно. В 20-ата минута, Давид Силва пропусна златна възможност от малкото наказателно поле. Той прати отбита топка на няколко сантиметра от лявата греда.

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Ливърпул 1:1 - Милнър отбеляза от дузпа, Агуеро изравни

Сблъсък на грандове, сблъсък на именити мениджъри

Малко преди края на полувремето, Фернандиньо също имаше уникална възможност да отбележи отблизо, но опитът му премина на няколко сантиметра встрани от дясната греда. През втората част, двубоят предложи повече качество и голове.

В 49-ата минута, Клиши извърши нарушение в наказателното поле срещу Фирмино и съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа. Зад бялата точка застана капитана Милнър, който изпълни отлично в долния ляв ъгъл на вратата. Попадението не бе видяно от ексцентричния Юрген Клоп, който реши да не гледа изпълнението и демонтративно се бе обърнал с гръб.

В 68-ата минута Манчестър Сити Изравни. Серхио Агуеро засече много добро подаване на Де Бройне и от близко разстояние направи 1:1.

До края на мача, двата отбора упорито търсеха ново попадение.

В самия кра на мача, Серхио Агуеро се отчете с пропуск след като нападателят намери пространство в наказателното поле и нанесе удар от движение, който премина над напречната греда. След този мач, Манчестър Сити е трети с 57 точки, а Ливърпул е с позиция по назад и 1 пункт по-малко.