КРАЙ НА МАЧА! МАНЧЕСТЪР СИТИ И ЛИВЪРПУЛ НЕ СЕ ПОБЕДИХА!

Агуеро намери пространство в наказателното поле и нанесе удар от движение, който премина над напречната греда.

Де Бройне се добра до отскочилата извън наказателното поле топка и отправи далечен шут към средата на вратата. Симон Миньоле отрази опита му с добро спасяване.

Де Бройне изпрати добавка отблизо право в дясната греда.

72′

Ориги замени Коутиньо.

68′

ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! СЕРХИО АГУЕРО ЗАСЕЧЕ ПОДАВАНЕ НА ДЕ БРОЙНЕ И ОТ БЛИЗКО РАЗСТОЯНИЕ НАПРАВИ 1:1!

66′

Саня заменя Яя Туре.

65′
Снимка 284234

56′

Стоунс демонстрира добра ориентация в наказателното поле, за да засече центриране от свободeн удар, но не успя да насочи топката в мрежата, след като тя прелетя малко встрани от дясната греда.

51′

МИЛНЪР ВКАРА ТОПКАТА В ДОЛНИЯ ЛЯВ ЪГЪЛ! ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ, КОЙТО НЕ БЕШЕ ВИДЯН ОТ ЮРГЕН КЛОП. СПЕЦИАЛИСТЪТ РЕШИ ДА НЕ ГЛЕДА ИЗПЪЛНЕНИЕТО И СЕ БЕ ОБЪРНАЛ С ГРЪБ!

49′

Клиши извърши нарушение в наказателното поле срещу Фирмино и съдията Оливър отсъди дузпа!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

Майкъл Оливър показа жълт картон на Матип.

38′

Фернандиньо имаше уникална възможност да отбележи отблизо, но опитът му премина на няколко сантиметра встрани от дясната греда.

35′

Коутиньо стреля към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда, след като изглеждаше, че ще се озове вътре във вратата.

30′

Сане опита да преодолее съперник и го направи, но пробивът му беше спрян от съдията Майкъл Оливър, който отсъди нарушение в атака.

24′

Мане също беше близо до гола. Лошият му опит отблизо обаче завърши в ръцете на Вилфредо Кабайеро.

20′

Давид Силва пропусна златна възможност от малкото наказателно поле. Той прати отбита топка на няколко сантиметра от лявата греда.

16′

Фирмино получи жълт картон.

12′

Де Бройне тества Симон Миньоле с удар малко извън наказателното поле, но опитът му бе отразен.

11′

Емре Джан получава жълт каръон за задържане. Майкъл Оливър сигнализира за свободен удар.

9′

Рахим Стърлинг имаше пространство да се откъсне зад защитата, но тръгна твърде рано и бе отсъдена засада.

5′

Спокойни първи минути на "Етихад"

1′

Фернандо Уудбърн

Манчестър Сити приема Ливърпул в дербито на 29-ия кръг на Висшата лига днес. Битката на "Етихад" започва в 18:30 часа.

Домакините бяха достигнали до най-добрата си форма, но в последния свой мач загубиха от Монако с 1:3 при визитата си и отпаднаха от Шампионската лига.

Ливърпул от своя страна пък също намери верния ритъм, след като постигна 3 победи в последните си 4 мача от всички турнири и постепенно започна да показва онзи футбол, който показваше в началото на сезона.

Сити ще бъде днес без Навас и Гюндоган, докато гостите имат малко по-сериозни кадрови проблеми и срещата ще пропуснат Хендерсън, Стъридж, Ингс и Ехария. Всички отсъстващи играчи за двата тима са контузени, а наказани няма.

Ливърпул предлага 35 млн. евро за Костас Манолас

Ливърпул не изпуска от поглед Костас Манолас

Бранителят има договор с Рима до 2019 година

В статистически план предимството е в полза на гостите, тъй като те постигнаха 5 победи в последните си 6 мача срещу "гражданите", на ниво Висша лига.

Ливърпул спечели четири поредни мача в първенството над този противник за първи път от 1981 година насам.

Доста интересно е да се отбележи също, че Коутиньо е вкарал повече голове на Сити, отколкото на всеки един друг противник във Висшата лига. Кариоката има 4 попадения срещу "гражданите".

Освен това Юрген Клоп има 5 победи над Пеп Гуардиола в мачовете между двамата, в исторически план.

Арсен Венгер призна: Може да загубим Алексис Санчес за доста дълго

Венгер призна: Може да загубим Алексис за доста дълго