Тотнъм е първият четвърфиналист за Купата на Лигата на Англия - Карабао Къп. "Шпорите" елиминираха Челси след изпълнение на дузпи с 5:4. Редовното време завърши 1:1.

Тимо Вернер откри за гостите в 19-ата минута. Ерик Ламела успя да изравни 7 минути преди края на редовното време и форсира дузпите. В двубоите за този турнир вече няма продължения.

Серхио Регилон дебютира за Тотнъм след идването си от Реал (Мадрид). Той се изяви в отрицателна светлина в 19-ата минута. Регилон беше разминат от Аспиликуета, който намери Вернер пред наказателното поле. Германецът откри за Челси със силен шут по земя - 0:1.

Тотнъм реагира на попадението, но пропуски лишиха "шпорите" от бързо изравняване. През второто полувреме те натиснаха, но попадение така и не падаше. "Сините" също имаха шансове за 0:2.

Снимка 498389

В 78-ата минута се случи много комичен момент. Жозе Моуриньо отиде до съблекалнята. На пръв поглед това изглеждаше, че е заради грешка в защитата на Тотнъм след пропуск на Хъдсън-Одой. Оказа се, че Ерик Дайър самоволно е отишъл до тоалетната и това е вбесило опитният наставник.

В 80-ата минута влезналият като резерва Хари Кейн направи сериозен пропуск. Три минути по-късно Регилон изкупи вината си за гола на Челси. Той прехвърли няколко играчи на "сините" и топката се озова в непокрития Ламела, който отблизо изравни резултата. От Челси искаха засада, но претенциите им бяха напълно неоснователни.

Снимка 498388

В последните минути играчите на Тотнъм се върнаха да бранят равенството и успяха да стигнат до дузпи.

Футболистите на Тотнъм изпълняваха първи. Първите четирима от тях - Дайър, Ламела, Хойберг и Моура ги изпълниха идентично. Залъгващо движение, вратарят се хвърля наляво и удар по земя в празния ъгъл. Хари Кейн направи същото само, че обърна ъглите.

За Челски Ейбрахам Аспиликуета, Жоржиньо и Емерсон вкараха. Само дузпата на Жоржиньо за малко не бе спасена от Льорис. При десетото изпълнение Майсън Маунт не уцели вратата и класира Тотнъм за четвъртфинал.

Следващият кръг в този турнир е чак на 22 декември. А Тотнъм ще играе в четвъртък мач за Лига Европа с Макаби (Хайфа).

Стартови състави:

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Дайър, Танганга, Орие, Жедсон, Ндомбеле, Сисоко, Регилон, Бергвайн, Ламела.

Челси: Менди, Аспиликуета, Зума, Томори, Чилуел, Жоржиньо, Ковачич, Хъдсън-Одой, Маунт, Вернер, Жиру.