Манчестър Юнайтед разби Евертън с 4:0 на "Олд Трафорд" с последна среща от 5-ия кръг на Виспата лига. За гостите титуляр излезе Уей Рууни, като това бе първи мач на нападателя срещу бившия му клуб. Точни за домакините бяха Антонио Валенсия (4), Хенрих Мхитарян (84), Ромелу Лукаку (90) и Антони Марсиал (90+3-дузпа).

Рууни имаше две възможности да се разпише, но първо стреля в аут, а след това Давид де Хеа спаси неговия удар.

Манчестър Юнайтед, след третата си победа с 4:0 от началото на сезона, се изравни на върха във временното класира с градския съперник от Сити. Двата тима имат по 13 точки. Евертън е в зоната на изпадащите с едва 4 пункта.

Снимка 313051

Двубоят започна отлично за "червените дяволи", които поведоха още в 4-ата минута. Разписа се Антонио Валенсия. Еквадорецът вкара много хубав гол, след като засече от въздуха от границата на наказателното поле подаване на Матич и не остави шансове на Пикфорд - 1:0.

Първото по-опасно положение пред вратата на домакините дойде след удар на Уейн Рууни, който мина встрани от гредата.

До края на полувремето Ромелу Лукаку пропусна две отлични възможности да вкара втори гол за манчестърци. Първо белгийският нападател преодоля Уилямс в наказателното поле и вместо да забие топката в мрежата, стреля в аут. Малко по-късно Лукаку бе изведен добре от Рашфорд, но в последния момент Ягиелка успя да му избие топката.

Манчестър Юнайтед готви нова оферта за Томас Мюлер

Звезда на Байерн поема към Висшата лига

Ман Юнайтед ще оправи оферта за Томас Мюлер следващото лято

В началото на второто полувреме Рууни бе много близо до накаже бившите си съотборници. Нападателят бе изведен сам срещу Де Хеа, но стражът реагира добре и спаси удара на бившия си съотборник. В 61-ата минута испанският вратар отново спаси отбора си, след като отрази удар на Гилфи Сигурдсон.

Малко след това Мата изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката срещна гредата.  В 76-ата минута Лингард навърза няколко защитници на Евертън в наказателното поле и падайки нанесе лек удар, който не затрудни Пикфорд. Играчът на домакините поиска дузпа за нарушение срещу себе си, но Андре Маринър даде знак играта да продължи.

Снимка 313049

В 84-ата минута Хенрих Мхитарян сложи точка на спора с втори гол. Арменцът получи отличен пас от Лукаку в наказателното поле и с плътен удар направи резултата 2:0.  В 90-ата минута Ромелу Лукаку вкара за 3:0. Нападателят стреля от фаул, топката срещна стената, след което Лингард я върна към нападателят, който се озова непокрит и я заби за трети път във вратата на "карамелите". В самия край Сандро можеше да върне един гол, но Давид де Хеа отново се намеси блестящо.

Във втората минута на продължението на срещата Антони Марсиал си спечели дузпа, която сам реализира за крайното 4:0.