Манчестър Сити не успя да победи УБА в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" и "дроздовете" направиха 1:1 на "Етихад".

По този начин тимът на Хосеп Гуардиола е на 6-ото място в класирането с 20 точки, докато този на Славен Билич е на предпоследната позиция с едва 7 пункта.

16-годишен титуляр за Борусия (Дортмунд) при победа над Вердер

Мукоко записа официален дебют като титуляр

Срещата започна с добра възможност за гостите, които в 8-ата минута можеха да реализират чрез Карлен Грант, но Едерсон направи отлично спасяване.

В 30-ата минута "гражданите" излязоха напред в резултата Рахим Стърлинг намери Илкай Гюндоган, който от наказателното поле хладнокръвно прониза лявата част на вратата за 1:0.

Две минути преди края на полувремето. Рубен Диаш от Ман Сити си заби автогол след като не бе на точното място, засичайки топката в собствената си врата.

Снимка 509859

През втората част "гражданите" бяха близо до попадението, но то така и не падна.

В 57-ата минута Жезуш засече от корнер, но ударът му мина на сантиметри от горната греда. Последваха пропуски на Де Бройне и Агуеро, който лишиха Ман Сити от победата.