Манчестър Сити продължава с феноменалното си представяне у дома от началото на сезона. „Гражданите" разгромиха с 6:3 лидера Арсенал, като по този начин се доближиха само на 3 точки от първото място в класирането. Единствената лоша новина за Сити от този мач е свързана със Серхио Агуеро, който напусна терена с травма в началото на второто полувреме.

Двубоят на „Етихад" започна отлично за домакините, които откриха резултата в 14-ата минута чрез „редовния заподозрян" Серхио Агуеро. Насри центрира от корнер, Демикелис отклони с глава на втората греда към Агуеро, който със  зрелищен шут от въздуха матира Счезни - 1:0. Малко по-късно Компани изведе по отличен начин Негредо сам срещу вратаря, но ударът на нападателя не попадна в целта.

След половин час игра Арсенал успя да изравни. Йозил намери на границата на полето Уолкът, който със слаб, но точен удар, мушна топката в мрежата зад Пантилимон - 1:1.

В 34-ата минута „гражданите" организираха брутална контра атака, при която Давид Силва изведе Негредо, но и този път нападателя не успя да нанесе точен завършващ удар. До края на първата част Негредо все пак успя да се разпише. Испанският таран получи отличен пас от Сабалета и оставен фронтално срещу Счезни даде аванс на своя тим - 2:1.

В началото на втората част „гражданите" увеличиха преднината си, а този път сред голмайсторите се озова бразилецът Фернандиньо - 3:1 в 50-ата минута. Секунди по-рано обаче Пелегрини трябваше да прави принудителна смяна, след като най-добрият му футболист - Серхио Агуеро получи контузия и отстъпи мястото си на терена за сметка на Навас.

Тио Уолкът успя да върне интригата в срещата, след като в 63-ата минута вкара феноменален гол. Английският национал се разписа с параболичен удар, с който прати топката в горния ляв ъгъл зад Пантилимон. Радостта на лондончани обаче бе кратка. Само 3 минути по-късно Давид Силва засече центриране от десния фланг и вкара за 4:2. Две минути преди края на срещата Фернандиньо, с втория си гол за 5:2. В добавеното време на срещата паднаха още две попадения. Мертезакер се разписа за 5:3, а Яя Туре от дузпа оформи крайното 6:3.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АРСЕНАЛ 6:3

1:0 Агуеро (14')

1:1 Уолкът (31')

2:1 Негредо (39')

3:1 Фернандиньо (50')

3:2 Уолкът (63')

4:2 Силва (66')

5:2 Фернандиньо (88')