Манчестър Сити продължи невероятното си представяне във Висшата лига. "Гражданите" сразиха с 1:0 като гост Челси в мач от 7-ия кръг на Премиърлийг. Кевин де Бройне в 67-ата минута донесе напълно заслужения успех на своя тим, който бе под номер 5 поред в първенството.

Сблъсъкът, който бе чакан с огромен интерес, предложи много битка, не чак толкова голови положения и едва едно попадение. Челси акцентира повече върху играта в защита, особено след като Мората излезе контузен, и в голяма част от мача се справяше добре, но веднъж капитулира пред мощта на "гражданите".

Челси - Манчестър Сити 0:1

Челси - Манчестър Сити 0:1, Де Бройне проби защитата на "сините"

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започва в 19,30 часа

Сити се изравни с Ман Юнайтед на върха в класирането на Висшата лига с 19 точки, като тимът на Пеп Гуардиола е първи с по-добра голова разлика. Челси е 4-и с 13 пункта.

Снимка 315346

Първото полувреме предложи повече битка по терена, а головите ситуации не бяха толкова много.  Мората стреля неточно в началото на срещата, а Де Бройне отговори с далечен удар, който не представляваше трудност за Едерсон.  В 12-ата минута Габриел Жезус пресира Куртоа, който сбърка, но бразилецът не успя да се възползва от това.

Малко по-късно Аспиликуета пробва рефлекса на бразилския страж на гостите, но Едерсон бе на висота. Шест минути по-късно Куртоа съшо показа класа и отрази шут на Давид Силва.

Снимка 315353

В 35-ата минута нападателят на "сините" Алваро Мората получи разтежение и бе принудително заменен от Вилиан. В края на полувремето се откри най-добрата възможност за гол пред "гражданите". Фернандиньо изпревари Силва след изпълнение на корнер и стреля силно с глава, но Куртоа се намеси блестящо и изби.

Снимка 315356

В началото на втората част гостите взеха превес над играта, но липсваха положения пред вратата на лондончани. Вместо това в 61-ата минута Челси изпълни заучен пряк свободен удар, топката стигна до Азар, чийто удар бе спасен от Едерсон.

Шест минути по-късно крепостта на "сините" падна. Де Бройне направи двойно с Габриел Жезус, отвори си коридор и с прецизен удар извън наказателното поле направи Куртоа безпомощен.

Снимка 315370

Конте пусна в игра Батшуай и Педро в опит да обърне мача, но домакините трудно затрудняваха отбраната на Сити. В 84-ата минута Антонио Рюдигер спаси отбора си от втори гол, след като изби от голлинията удар на Габриел Жезус. В края на срещата Андерс Кристенсен получи шанс да стреля с глава, но прати топата в аут и така Сити продължи победата си серия с нов успех.