Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Шанс за Челси! Удар с глава на Кристенсен минава на сантиметри от гредата.

89′

Жълт картон за Отаменди.

84′

Антонио Рюдигер запази шансовете на Челси в мача. Стърлинг намери по отличен начин Габриел Жезус в наказателното поле, който от воле нанесе хубав удар, но германецът изби от голлинията.

83′

Гюндоган влиза на мястото на Сане.

83′

Фернандиньо опита удар, който излиза в аут.

78′

Опасно центриране на Батшуай, но Едерсон се намесва добре и лови.

75′

Бернардо Силва заменя Давид Силва.

73′

Батшуай влиза вместо Бакайоко.

Снимка 315356

72′

Педро влиза на мястото на Еден Азар.

67′

ГООООООЛ ЗА СИТИ!!! Кевин де Бройне пробива защитата на "сините". Белгиецът направи двойно с Габриел Жезус и с прецизен удар направи Куртоа безпомощен.

65′

Остро центриране на Де Бройне отдясно към Габриел Жезус, бразилецът не успя да играе с топката и Куртоа улови.

Снимка 315357

61′

Челси изпълни заучено пряк свободен удар. Топката бе пратена в ляво към Азар, който нанесе силен удар, но Едерсон спаси.

60′

Жълт картон за Фернандиньо.

54′

При изпълнение на корнер, топката стигна до Рахийм Стърлинг на границата на наказателното поле. Нападателят стреля много неточно в аут.

Снимка 315353

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Невероятно спасяване на Тибо Куртоа! Фернандиньо засече остро центриране от корнер с глава, но белгийският страж с блестящ рефлекс опази вратата си суха.

35′

Мората получи контузия и е заменен от Вилиан.

31′

Удар с глава на Отаменди излиза в аут.

Снимка 315345

28′

Добра възможност пред другата врата. Давид Силва получи в наказателното поле на Челси и нанесе силен удар, който Куртоа отрази.

26′

Центриране на Рюдигер не бе изчистено добре от защитата на Сити, топката попадна в Аспиликуета, който стреля, но Едерсон се намеси отлично и изби в корнер.

Снимка 315346

20′

Удар с глава на Стоунс излиза в аут.

12′

Габриел Жезус атакува Куртоа и белгиецът изчисти топката право в нападателя на Сити, но за негово щастие след това излезе в аут.

Снимка 315344

4′

Удар от пряк свободен удар на Де Бройне попада право в ръцете на Куртоа.

3′

Първа добра възможност за домакините. Канте центрира отдясно към Мората, но ударът на испанеца с глава минава над вратата.

1′

21. Давиде Дзапакоста 35. Олександър Зинченко

Челси посреща Манчестър Сити на "Стамфорд Бридж" в голямото дерби на 7-ия кръг във Висшата лига. Двубоят е с начален час 19,30.

"Гражданите" са лидери в класирането с 16 точки, докато "сините" имат 3 по-малко и заемат трето място преди началото на кръга.

Двата тима влизат в страхотна форма в този сблъсък. И Челси, и Сити постигнаха победи в Шампионската лига през седмицата.

Серхио Агуеро за инцидента: Шофьорът не видя завоя и колата поднесе

Агуеро за инцидента: Шофьорът не видя завоя и колата поднесе

Нападателят на Сити е със счупено ребро

Лондончани не са допуснали гол в последните си 4 срещи в Премиърлийг. Отборът на Пеп Гуардиола е с впечатляващата голова разлика 16-0 в последните си три срещи за първенство.

За домакините аут е бранителят Давид Луиш, докато при "гражданите" отсъства Кун Агуеро, който катастрофира през седмицата.

Антонио Конте: Челси игра много силно срещу Атлетико (Мадрид)

Конте във възторг: Много силен мач за Челси

Лондончани победиха с 2:1