Ливърпул се добра до равенство 1:1 при гостуването на си на новака във Висшата лига Лутън.

Мърсисайдци създадоха много повече положения от съперника си, но "шапкарите" бяха много по-близо до това да вземат трите точки на собствения си стадион "Кенилуърт Роуд". Те поведоха в 80-ата минута чрез Таит Чонг, но попадението на юношата на Манчестър Юнайтед в крайна сметка не се оказа достатъчно за победата.

До края домакините се прибраха дълбоко в своята половина, но не успяха да запазят преднината си. В 95-ата минута Харви Елиът центрира към далечната греда, където Луис Диас надскочи персоналния си пазач и с глава отбеляза за крайното 1:1.

След равенството Ливърпул събра 24 точки и след 11 кръга заема трето място, на три зад шампиона Манчестър Сити. Лутън е на 17-о място с 6 точки.

Нотингам - Астън Вила 2:0 в мач от Висшата лига