Нотингам Форест победи Астън Вила с 2:0 у дома в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Вината за второто попадение бе на Емилиано Мартинес, който бе избран за най-добър вратар за 2023 година на церемонията за "Златната топка".

Това бе първа загуба за Вила в първенството от началото на септември, като отборът на Унай Емери заема петото място във временното класиране с 22 точки. Форест е 12-и с 13.

Нотингам поведе още в петата минута, когато Хари Тодоло намери Ола Айна, той стреля неспасяемо към долния десен ъгъл и прониза Емилиано Мартинес за 1:0.

В 36-ата минута Астън Вила можеше да изравни, след като Николо Дзаниоло нанесе тежък удар към долния десен ъгъл, но Одисеас Влаходимос направи брилянтно спасяване.

Нюкасъл победи Арсенал с 1:0 в мач от Висшата лига

Скандално решение на ВАР подари победата на Нюкасъл над Арсенал

Ето подробности

Второто полувреме започна по мечтан начин за Форест. В 49-ата минута Тофоло добави втора асистенция към името си, след като комбинира с Орел Мангала, той нанесе удар от дистанция, при който Мартинес сгафи сериозно и изби в мрежата си.