Отборът на Евертън сложи край на негативната си поредица.След серия от четири мача без успех, "карамелите" взеха ценни три точки при домакинството си на Уест Хям с 2:0.

Под светлините на прожекторите за пореден път попадна нападателят Ромелу Лукаку, който се отличи с гол и асистенция за попадението на Рос Баркли.

Първото полувреме предложи здрава битка, но и недостатъчно на брой голови положения. При едно от Адриан действа решително при изстрел от близко разстояние на Рос Баркли.

След почивката привидно Уест Хям поизравни играта и на Жоел Роблес, заменил днес контузеният Стекеленбург, също се наложи да демонстрира голямата си класа. Така се стигна до 50-ата минута, в която Ромелу Лукаку изведе Евертън напред. Белгийският национал се оказа на точното място при едно центриране на Боласие и с глава реализира на празна врата.

26 минути по-късно Ромелу влезе в ролята и на асистент, когато с отлично подаване намери Рос Баркли, който отговори на своите критици с ефектно попадение.

Успехът изкачи Евертън до шестото място във временното класиране, докато Уест Хям продължава да се движи близо до опасната зона.

ЕВЕРТЪН - УЕСТ ХЯМ 2:0

1:0 Лукаку (50"), 2:0 Баркли (76")

СТАДИОН: "Гудисън Парк"

СЪДИЯ:Антъни Тейлър

ЕВЕРТЪН: Роблес, Колмън, Овиедо, Уилямс, Мори, Бари, Болазие, Гай, Баркли, Миралас, Лукаку (резерви: Калвърт-Левин, Деулофеу, Хевелт, Джагиелка, Ленън, Клевърли)

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Огбона, Рийд, Кресуел, Пайе, Ноубъл, Коуяте, Антонио, Обианг, Ланцини, Фернандес (резерви: Рандолф, Нордвайт, Фегули, Дзадза, Колинс, Флетчър)