Кристъл Палас удържа равенството при домакинството си на Манчестър Сити в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят завърши при резултат 0:0.

Срещата бе добър шанс за лидера в класирането да увеличи дистанцията си пред преследвачите си, но това не стана факт.

Нещо повече - в продължението на мача Палас можеше да стигне до победата, но Лука Миливоевич пропусна дузпа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Кристъл Палас - Манчестър Сити 0:0

"Гражданите" са в серия от 11 поредни победи като гост

Първото полувреме започна обещаващо, като и двата тима се редуваха да създават опасности пред вратата на съперника.

За Сити положенията бяха повече, но по-опасни изглеждаха тези, които се случваха именно в половината на "гражданите". Там Заха и Бентеке сякаш се надпреварваха да пропиляват изгодни шансове за тима си.

Домакините изпълниха и редица ъглови удари, но засичайки топката с глава, Бентеке все така оставаше на сантиметри от точния изстрел.

Снимка 331513

Преди почивката бяха извършени две принудителни промени - във всеки от тимовете на терена.

Скот Дан бе заменен след неприятно съприкосновение с Кевин де Бройне, а в отстрещния край от терена Габриел Жезус едва не разкъса мускул от вътрешната страната на дясното си бедро, след като се завъртя и направи почти перфектен шпагат в движение, макар и не по собствено желание.

Снимка 331503

Влезлият на терена на негово място Серхио Агуеро не впечатли преди почивката, но реално погледнато пред него не се и откриха кой знае колко изгодни възможности за реализиране на попадение.

Второто полувреме не се различаваше особено много от първото, като въпреки извършените и от двамата мениджъри смени, промяната в резултата остана мираж.

В заключителните секунди на срещата Заха бе повален в наказателното поле и Джонатан Мос посочи бялата точка.

Снимка 331512

Зад топката обаче застана Миливоевич, който пропусна да се разпише, след като ударът му беше отразен от вратаря.

След този мач "гражданите" имат цели 14 точки аванс пред втория в класирането Челси.

Снимка 331504

Сити има 5 победи на сметката си срещу този противник в последните 6 мача от всички турнири, като предишните два успеха на тима бяха с по 5:0.

"Гражданите" прекъснаха серията си от 11 поредни победи като гост във Висшата лига.