Жълт картон за Ван Анхолт.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме започна обещаващо, като и двата тима се редуваха да създават опасности пред вратата на съперника.

За Сити положенията бяха повече, но по-опасни изглеждаха тези, които се случваха именно в половината на "гражданите". Там Заха и Бентеке сякаш се надпреварваха да пропиляват изгодни шансове за тима си.

Домакините изпълниха и редица ъглови удари, но засичайки топката с глава, Бентеке все така оставаше на сантиметри от точния изстрел.

Преди почивката бяха извършени две принудителни промени - във всеки от тимовете на терена.

Скот Дан бе заменен след неприятно съприкосновение с Кевин де Бройне, а в отстрещния край от терена Габриел Жезус едва не разкъса мускул от вътрешната страната на дясното си бедро, след като се завъртя и направи почти перфектен шпагат в движение, макар и не по собствено желание.

Влезлият на терена на негово място Серхио Агуеро не впечатли преди почивката, но реално погледнато пред него не се и откриха кой знае колко изгодни възможности за реализиране на попадение.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Сане.

41′

Домакините очакваха да получат нов корнер.

Вместо това следва изпълнение от вратата за гостуващия състав.

35′

Грубо влизане в единоборство, от страна на Де Бройне.

Фаул в полза на домакините.

32′

Бентеке стреля с глава.

Кълбото излиза в аут.

29′

Опит за далечен изстрел на Заха.

Неточен шут.

23′

Неочаквана смяна и в редиците на Сити.

Габриел Жезус явно е получил разтежение и ще бъде заменен от Серхио Агуеро.

Снимка 331502

21′

Кели сменя Дан.

Принудителна промяна, след като състезателят на домакините получи неприятна контузия в глезена.

14′

Мощен изстрел на Анхолт!

Топката е избита от вратаря на съперника в нов корнер.

10′

Бентеке стреля!

Мангала протяга крак в последния възможен момент и избива топката в корнер.

Снимка 331498

8′

Неуспешно центриране на Кабай.

Добра възможност за домакините беше пропиляна с лека ръка.

6′

Заха пробва да изведе Бентеке зад защитата на съперника.

Белгиецът обаче тръгва в обратната посока и не стига до топката.

4′

И Гюндоган пробва късмета си.

Ударът му е спасен от вратаря на домакините.

3′

Първа опасност пред една от двете врати.

Центриране на Данило в наказателното поле е последвано от шут на Силва.

Неуспешен опит.

1′

Пънчън Туре

Кристъл Палас е домакин на Манчестър Сити в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Двубоят започва в 14:00 часа.

Това е добър шанс за лидера в класирането да увеличи дистанцията си пред преследвачите, особено с оглед на факта, че вчера Манчестър Юнайтед се издъни при домакинството на Саутхемптън.

Манчестър Юнайтед и Саутхемптън завършиха наравно 0:0

Ужасяващ удар изпрати Лукаку в болница, Юнайтед завърши 2017-а с пореден хикс (ВИДЕО)

"Червените дяволи" остават на третото място в класирането

Преди този мач "гражданите" имат цели 13 точки аванс пред втория в класирането Челси, но при успех днес разликата може да набъбне до внушителните 16 пункта.

Сити има 5 победи на сметката си срещу този противник в последните 5 мача от всички турнири, като последните два успеха на тима бяха с по 5:0.

Домакините ще бъдат в днешния мач без контузените Уорд и Уикъм, докато гостите ще са без Стоунс и Менди, които също лекуват травми и няма да могат да играят.

Челси победи Стоук Сити с 5:0

Челси разнищи Стоук и измести Юнайтед от второто място (ВИДЕО)