Лийдс отстрани Норич в драматичен мач от осминафиналите за Купата на Лигата в Англия, след като се наложи изпълнение на дузпи. Алекс Притчард (14') даде аванс на "канарчетата", а Маркус Антонсон (43') изравни в края на първата част.

Стигна се до продължения, в които Норич трябваше да играе с човек по-малко, тъй като Койл получи контузия в края на редовното време. Въпреки това той излезе отново напред след гол на Кастро Оливейра в 99-ата минута. В 109-ата Крис Уууд изравни за Лийдс.

Така след продълженията резултатът пак остана равен - 2:2. 22 222-ата зрители на "Еланд Роуд" гледаха и удари от бялата точка, а след серията повечето от тях ликуваха с победата на местния тим. Резултатът само при дузпите пък е 3:2 след общо 5 пропуска на двата отбора.

Нюкасъл разгроми с 6:0 Престън Норт Енд и се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигата едва за втори път в последните девет сезона. Александър Митрович (19', 55') вкара два гола в първия си мач като титуляр за "свраките" от септември насам. Мохамед Диаме (38', 87') също добави две попадения - първите му за Нюкасъл. Мат Ричи (53') бе точен от дузпа, а Айосе Перес оформи крайния резултат в добавеното време. Престън остана с човек по-малко още в 27-ата минута, след като Алън Брауни получи червен картон, което предреши крайния изход.

Хъл Сити също продължава напред въпреки спада във формата на "тигрите" в последно време. Селекцията на Майк Филън победи с 2:1 Бристол Сити като гост. Хари Магуайър (44') и Майкъл Доусън (47') реализираха след два корнера. Лий Томлин намали в добавеното време, а в последните секунди шут на Тами Ейбрахам бе изчистен от голлинията.