Лийдс победи с 2:0 Милуол в среща от 38-ия кръг на Чемпиъншип. Така отборът на Даниел Фарке записа третата си поредна победа в шампионата, като и в трите мача йоркширци не допуснаха гол. Пореден силен мач за Лийдс изигра българският полузащитник Илия Груев-младши.

В 14-ата минута играчът на Милуол Били Мичъл игра с ръка в наказателното поле, но не се стигна до дузпа.

20 минути след това Уилфред Нонто откри резултата. Той стреля от границата на пеналтерията и прати удара си неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Минути преди края на редовното време на първата част йоркширци отново искаха 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Джо Родън, но съдията отново не показа бялата точка.

В 79-ата минута Лийдс вкара гола на успокоението. Жоржиньо Рютер намери Даниел Джеймс с приканващо подаване, а бившият футболист на Манчестър Юнайтед бе точен от близко разстояние.

В 4-ата минута на добавеното време на срещата Джеймс можеше да отбележи втория си гол, но изстрелът му срещна десния страничен стълб

Така Лийдс вече е с 82 точки и изравни Лестър на върха в класирането. "Лисиците", обаче, са с мач по-малко заради ангажиментите си във ФА Къп.

Илия Груев: Мечтая да играя във Висшата лига

"Аз съм българин и обичам да играя за националния отбор"