Отборът на Ливърпул остава без победа във Висшата лига след четири изиграни кръга, след като днес стигна само до равенство 1:1 като гост на Съндърланд.

Черните котки можеха дори да спечелят, след като поведоха в резултата чрез Стивън Флетчър, но Луис Суарес отбеляза своя втори гол от началото на сезона, с което донесе и втората точка на мърсисайдци.

Футболистите на Брендън Роджърс демонстрираха приятен футбол, но въпреки това едва ли техният наставник ще бъде доволен от поредния мач без победа.

Джонджо Шелви, Луис Суарес и на два пъти Фабио Борини можеха да открият резултата през първата част, но вместо ужасяваща грешка на Глен Джонсън и нова колеблива намеса на Пепе Рейна позволиха на Флетчър да открие в 29-ата минута.

След почивката Ливърпул натисна в търсене на задължително попадение, но въпреки многото пропуски такова падна чак в 71-ата минута, когато новата звезда на английския футбол Рахим Стърлинг намери Суарес, който от близко разстояние не сгреши за 1:1.

До края на двубоя гостите така и не намериха път към мрежата за втори път, а за това спомогна и вратарят на домакините, който отрази най-опасната ситуация пред своята врата при изстрел на Шелви.

Така Ливърпул разполага с едва две точки след четири изиграни кръга и се намира в дъното на таблицата. Съндърланд пък има един пункт по-малко и също се намира на незавидна позиция.

СЪНДЪРЛАНД - ЛИВЪРПУЛ 1:1

1:0 - Флетчър (29')
1:1 Суарес (71')

СЪНДЪРЛАНД: Миноле, О'Шей, Куеяр (46 - Брамбъл), Сесеньон, Гарднър, Кетърмоул, Ларсон, Роус (72 - Кемпбъл), Колбак, МакКлейн, Флетчър

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Агер, Шкъртел, Кели, Джерард, Алън, Шелви, Стърлинг, Суарес, Борини (64 - Даунинг)