Ливърпул спечели едно от трудните си гостувания през този сезон в Премиър лийг. Мърсисайдци ще водят и след 18-ия кръг, след като наложиха волята си над новаците от Уулвърхямптън с 2:0. Макар и под проливен дъжд на "Молиню", селекцията на Юрген Клоп се добра до важните три точки, с които увеличи преднината си на четири пункта пред втория Ман Сити. Припомняме, че утре "гражданите" приемат у дома Кристъл Палас.

Нов силен мач за Ливърпул изигра лидерът им Мо Салах, изпъкнал с гол и асистенция за попадението на Върджил ван Дайк.

Дори и без даден съдийски сигнал, двата тима вече имаха сериозен проблем. Той бе свързан с неспирния дъжд, който направи условията за игра на "Молиню" доста трудни.

Снимка 396851

Ливърпул тръгна слабичко, след като в 3-ата минут Фабиньо сбърка при изнасянето на топката. Бразилецът подаде право в краката на Траоре, който се възползва от скоростта си и веднага отправи шут, минал покрай гредата на Алисон.

Траоре не бе настроил акуратно мерника си и в 9-ата минута, когато този път стреля в далечния ъгъл на мърсисайдци.

Деян Ловрен убеден, че Ливърпул може да завърши сезона без допусната загуба

"Арсенал го направи, защо да не го сторим и ние"

Натискът на "вълците" продължи и в 13-ата минута отлична комбинация между Дохърти и Саис завърши с изстрел на последния, който макар и с не най-добрата намеса от страна на Алисон, не се превърна в нещо фатално за хората на Клоп.

Ливърпул поведе с първата си по-интересна атака за мача. В прегръдките на своите колеги очаквано беше Мо Салах. Египтянинът демоонстрира голямата си класа, след като майсторски, само с едно докосване, отклони пас на Фабиньо в мрежата на Руй Патрисио.

Въпросният португалски вратар тепърва започваше да има работа, тъй като в 25-ата трябваше да улавя мократа топка след тежък шут на Джеймс Милнър от границата на наказателното поле.

До паузата двата тима си размениха по още една добра възможност чрез Дохарти и Мохамед Салах.

През втората част "вълците" на Нуно Еспирито Санто продължиха да бъдат по-настоятелни. Те обаче трябваше да се примирят с втори гол в своята врата. В 68-ата минута при едно дълго разиграване след корнер, Мо Салах отлично видя включването от дълбочина на Ван Дайк, уважавайки го с перфектно центриране. Холандецът пък се отблагодари с важното попадение за 0:2.

Снимка 396850

В 83-ата египетският феномен можеше да направи и класиката, но този път загуби надлъгването с отразилия удара му Руй Патрисио.

До края Уулвс имаха шанс да направят събитията на "Молиню" с една идея по-интересни, но резервата Гибс- Уайт стреля във външната част на мрежата.

В следващия кръг Ливърпул домакинства на непредвидимия Нюкасъл, докато Уулвс ще премерят сили с последния Фулъм.

Жоржиньо Вайналдум: Винаги е хубаво, когато има такава надпревара за местата в титулярния състав

"Ние сме един от най-големите отбори в Англия"

УУЛВЪРХЯМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:2

0:1 Салах (18"), 0:2 Ван Дайк (68")

СТАДИОН: "Молиню"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

УУЛВС: Патрисио, Боли, Коуди, Бенет, Джони, Невеш, Сайс, Дохърти, Моутиньо, Траоре, Хименес (резерви: Руди, Бонатини, Кавалейро, Коща, Дендонкер, Гибс-Уайт, Винагре)

ЛИВЪРПУ: Алисон, Милнър, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън, Мане, Фабиньо, Хендерсън, Кейта, Фирмино, Кейта, Салах (резерви: Миньоле, Клайн, Лалана, Ориги, Шакири, Стъридж, Вайналдум)