Ливърпул надигра Тотнъм в сблъсъка между двата тима от 25-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци се наложиха с 2:0, след две попадения на завърналия се в състава Садио Мане.

Той бе точен на два пъти, в рамките на малко повече от минута през първата част от мача, като в следващите няколко можеше дори да запише хеттрик, но нямаше късмет пред гола.

Снимка 278101

Мане определено липсваше в постройката на Юрген Клоп в последните седмици, като бе ангажиран с националния си отбор в турнира за Купата на африканските нации.

Със завръщането му в единайсеторката на Клоп едно нещо стана пределно ясно на всички специалисти на Острова - Ливърпул с Мане е съвсем различен отбор от Ливърпул без Мане.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Анфийлд" тази вечер:

НА ЖИВО: Ливърпул - Тотнъм

Вижте съставите на двата отбора

Двата отбора влязоха в двубоя от различни изходни позиции.

"Мърсисайдци" се намираха в изключително негативна серия от началото на годината и все още не бяха спечелили мач.

Липсата на резултати срина формацията на Ливърпул по-надолу в класирането, а отборът излезе от Топ 4.

Ливърпул повтори антирекорд от преди 63 години

Тогава отборът изпада от елита

Тотнъм пък е на втората позиция и се намираше в отлична форма от началото на шампионата.

"Шпорите" на Почетино бяха в серия от 9 поредни мача без поражение и са на 9 точки от лидера Челси.

Въпреки това традицията и статистиката бе на страната на Ливърпул тази вечер и се видя, че това съвсем не е случайно.

Снимка 278103

За последно Тотнъм спечели двубой срещу днешния си съперник на 28 ноември 2012 година, след което регистрира доста загуби, както и няколко равенства.

Именно при равен резултат - 1:1, завърши първият мач между двата отбора на "Уайт Харт Лейн", изигран по-рано през сезона.

Снимка 278102

Защитниците Рагнар Клаван и Деян Ловрен бяха под въпрос за днешния двубой в състава на Юрген Клоп, но вторият беше титуляр на "Анфийлд".

Дани Роуз, Ян Вертоген и Ерик Ламела, както и резервата Джордж-Кевин Н'Куду обаче не взеха участие за Тотнъм и това пролича с всичка сила.

Дейвис и Дайър определено изпитваха затруднения срещу Мане още от самото начало на мача.

Снимка 278099

В 17-ата минута Вайналдум намери добре Мане с пас в перспектива, като тъмнокожият ас на "червените" не сгреши - 1:0.

Само няколко секунди по-късно Мане отново беше в прегръдките на съотборниците си.

С основна заслуга за това този път (освен самия нападател, разбира се) бе Дейвис, който получи подаване, но се засуети и позволи на Садио да му отнеме топката, да пробие и да подава към Коутиньо.

Снимка 278098

Той не успя да се разпише, при добавката Фирмино също не беше точен, но Мане, с чудесно воле по диагонала, покачи на 2:0.

До почивката Тотнъм хвърли всички усилия в защита и не позволи да бъде отбелязан нов гол във вратата на Лорис.

След паузата играта загрубя, в резултат от което бяха показани и редица официални предупреждения.

Тимовете завършиха с равен брой футболисти на терена, но победителят беше само един.

С успеха си Ливърпул отново влезе в сметките за разпределение на първите 4 позиции в класирането, като има 49 точки - с колкото разполага и четвъртият Манчестър Сити, който обаче е и с мач по-малко. Тотнъм остава с пункт в повече.